W piątek, 27 kwietnia, uczniowie klasy I b uczestniczyli w zajęciach sportowych popularyzujących grę w tenisa, w obiekcie Braniewskiej Akademii Tenisa. Zajęcia prowadził pan Euzebiusz Kazubek. Najpierw dzieci uczestniczyły w zabawach sportowych rozwijających szybkość, myślenie strategiczne oraz orientację w przestrzeni. Bardzo podobały im się zabawy w „policjantów i złodziei” oraz „baloniada”. Po rozgrzewce przyszedł czas na pierwsze, dla większości dzieci, zetknięcie z rakietą tenisową. Wszyscy uczniowie byli bardzo podekscytowani i aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Na kort przybył również pan dr Wojciech Penkalski, który serdecznie nas powitał. Nie odmówił też dzieciom wspólnej fotografii. Na zakończenie zajęć każde z dzieci otrzymało pamiątkową piłkę tenisową.

To był mile i aktywnie spędzony czas.