14 listopada Muzeum Ziemi Braniewskiej odwiedziła kl. III d ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II. Spotkanie z historią rozpoczęło się od prezentacji multimedialnej "Braniewo - moje miasto". Dzieci miały możliwość obejrzeć bardzo ciekawe zdjęcia z przeszłości swojego miasta i poznać jego dzieje. Następnie przewodnik Helena Kozłowska zaprosiła grupę do zwiedzenia muzeum. Dzieci były zainteresowane eksponatami, poznały historię niektórych z nich, wysłuchały ciekawostek z życia dawnych mieszkańców. Na pamiątkę swojego pobytu w muzeum wychowawczyni pani Alina Sadowska dokonała wpisu do księgi pamiątkowej, a dzieci przypieczętowały to swoimi podpisami. Na pożegnanie otrzymały foldery i godło Braniewa do pokolorowania.