W czwartek, 10 maja, naszą szkołę odwiedzili klerycy z Misyjnego Seminarium Duchownego Księży Werbistów w Pieniężnie. Otwarci, weseli, z entuzjazmem przyszłych misjonarzy, wkroczyli na szkolny hol. Przybliżyli historię powstania seminarium, opowiedzieli o działalności misyjnej werbistów, rozproszonych po całym świecie.
Dzięki, przygotowanej przez kleryków, prezentacji multimedialnej, dzieci dowiedziały się, jak wygląda życie afrykańskich rówieśników, ich kultura, obyczaje, kuchnia.
Kilkoro uczniów miało okazję zaprezentować egzotyczne stroje z krajów misyjnych.
Nasi goście odpowiadali także na liczne pytania dociekliwych uczniów, zaś na zakończenie rozdali uczestnikom spotkania pamiątkowe obrazki.

Spotkanie_werbisci (1)
Spotkanie_werbisci (2)