Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie jest miejscem niezwykłym, wyjątkowym, ponieważ właśnie tam Maryja objawiła się dwóm dziewczynkom. Grupa dzieci z klas III wraz z opiekunami, wyruszyła 1 czerwca na pielgrzymkę autokarową.

Była modlitwa, radość, skupienie, budowanie wspólnoty. Najważniejszym celem odwiedzin u Maryi było dziękczynienie za przyjęcie I Komunii świętej, za dar Eucharystii. Wszyscy uczestniczyli we mszy świętej, następnie pełni sił duchowych, pomaszerowali do cudownego źródełka, z którego czerpali wodę. Ksiądz Proboszcz opowiedział również o historii objawień gietrzwałdzkich. Po pięknym spacerze, był czas na posiłek i zakup pamiątek. Dzieci wróciły do Braniewa pełne niezapomnianych wrażeń.