Od 14-16 maja uczniowie klasy Va i VIIa uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Kątów Rybackich, Stegny, Krynicy Morskiej i Sztutowa.

Celem wycieczki było utrwalenie wiedzy zdobytej w czasie realizacji zadań projektowych związanych z nadbałtyckimi formami ochrony przyrody. Przeprowadzono zajęcia edukacyjne na terenie rezerwatu ornitologicznego, w którym ochronie podlega kolonia lęgowa Kormorana czarnego, Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana”oraz obszaru wzniesienia wydmowego Wielbładzi Garb.

Z galerii widokowej latarni morskiej w Krynicy Morskiej podziwialiśmy wody Zalewu Wiślanego i pełne Morze Bałtyckie. W Muzeum Bursztynu w Stegnie zapoznaliśmy się z początkami bursztynnictwa, nauczyliśmy się odróżniać bursztyn od falsyfikatów,obejrzeliśmy kolekcję unikatowych brył bursztynu bałtyckiego i uwięzionych w nim owadów.          W Muzeum Zalewu Wiślanego zapoznaliśmy się z historią szkutnictwa i rybołówstwa okolic Zalewu Wiślanego. Na zakończenie pobytu zwiedziliśmy miejsce pamięci narodowej Muzeum Sztutthof w Sztutowie. Opekunami wycieczki były panie :I, Kurdziuk, A. Brewczak, E. Szymorek.

zielona szkoła
zielona szkoła (2)