19 kwietnia 2018 roku minęła 75 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Z tej okazji zagościły w naszej szkole żonkile jako symbol pamięci, szacunku i nadziei.

Po raz drugi nasza Szkoła wzięła udział w akcji „Żonkile” inicjowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Byliśmy jedną z wielu polskich szkół, które w ten sposób złożyły hołd powstańcom.

W piątek 06.04.2018 r. klasa VII c wzięła udział w II Braniewskich Nocnych Podchodach z Książką, gdzie reprezentowała naszą szkołę. Zabawa rozpoczęła się w SP3 im. Senatu Rzeczpospolitej Polskiej. Tam powitano wszystkich uczestników. Nie zapomniano także o pierwszej pomocy. Ratownicy medyczni przypomnieli o wszystkim, co należy zrobić, by uratować życie. Po krótkim kursie, grupa miała za zadanie rozwiązać krzyżówkę, dostała kartkę na podpisy i ruszyła w trasę podchodów.

„Kto kocha dzieci, radością świeci”

Pod takim hasłem, we wtorek, 27 marca, odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej dla Dzieci spotkanie z panią Beatą Rybak, w którym wzięli udział uczniowie klasy Ib.

Rajdowo, kolorowo i wesoło maszerowały przez miasto dwa korowody 27 Rajdu Pieszego "Marsz po zdrowie - powitanie wiosny".

Dzieci z klas I-III przygotowały piękne Marzanny. Mogliśmy je najpierw podziwiać na holu szkoły i w klasach, a później podczas przemarszu przez miasto.