DZIEŃ BEZ SAMOCHODU

W ramach obchodów kampanii "Europejski Dzień Bez Samochodu" 15 września zorganizowano klasom V b i V d wycieczkę rowerową do Szylen. Uczniowie przekonali się, że bezpieczna jazda rowerem może być ciekawą formą spędzania wolnego czasu i dobrą zabawą.

Housing in the past and present (01.08.2002-31.07.2005).
Idea naszego trzeciego międzynarodowego projektu powstała w Heraklionie na Krecie, w trakcie międzynarodowej wizyty studyjnej, poświęconej greckiemu systemowi edukacyjnemu, w której uczestniczył Marian Klukowski dyrektor naszej Szkoły. „Postanowiliśmy, że napiszemy i zrealizujemy wspólnie: Brandlehow Primary School z Londynu, Centralskolan z Kungsoru i my braniewianie, wspólny projekt”. Tak się też stało.

How to take care of our environment? (01.03.1999 - 31.07.2002).
Na długo wcześniej, nim staliśmy się pełnoprawnym członkiem Europejskiej Unii i na dobre rozszalała się w wielu polskich szkołach proeuropejska gorączka, w scenerii niezwykle pięknej, pogodnej, polsko-złotej jesieni 1998 roku, w zaciszu podtoruńskiego hotelu, wypełnionego po brzegi zagranicznymi gośćmi - dyrektorami kilkudziesięciu unijnych szkół, wrzała, przez trzy dni do późnych godzin nocnych, gorączka składania pierwszych międzynarodowych edukacyjnych projektów w przedakcesyjnym programie Sokrates-Comenius Action 1 pod opiekuńczym parasolem warszawskiej Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, patronującej ogólnonarodowemu przedsięwzięciu włączania polskich szkół w wir europejskiej partnerskiej współpracy. Byliśmy tam!