DZIEŃ BEZ SAMOCHODU

 

W ramach obchodów kampanii "Europejski Dzień Bez Samochodu" 15 września zorganizowano klasom V b i V d wycieczkę rowerową do Szylen. Uczniowie przekonali się, że bezpieczna jazda rowerem może być ciekawą formą spędzania wolnego czasu i dobrą zabawą.

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

18 września po raz kolejny zorganizowano w naszej szkole akcję "Sprzątania świata". W tym dniu wszystkie klasy IV-VI sprzątały ulice Braniewa wg wcześniej ustalonego harmonogramu.

WRZEŚNIOWE OBSERWACJE PRZYRODNICZE

22 września 2009 r. uczniowie klasy IV a i IV d prowadzili obserwacje przyrodnicze oraz poznawali problemy ochrony środowiska na przykładzie rezerwatu przyrody „Ostoja bobrów na rzece Pasłęce”. Podczas zajęć rozpoznawali pospolite gatunki drzew, poznawali warstwową budowę lasu oraz dowiedzieli się, dlaczego lasy zaliczane są do największych bogactw naturalnych. Z Jeziora Pierzchalskiego, wchodzącego w skład rezerwatu przyrody- uczniowie pobrali próbki wody, które dostarczyli do badania. Zajęcia zakończyły się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

29 września 2009 r. uczniowie klasy IV c, V c i V a pojechali na wycieczkę do Zaporowa. Celem była obserwacja, rozpoznawanie i nazywanie drzew po wyglądzie kory i grubości pnia. Ponadto uczniowie określali rodzaj lasu i jego cechy szczególne. Rozpoznawali rośliny poszycia i ściółki. Obserwowali przez lupę liście i owoce drzew oraz krzewów. Zwiedzali okolicę i przy pomocy lornetki- prowadzili obserwację ptaków. Pobrali do badania wodę z Jeziora Pierzchalskiego.

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

24 września po raz pierwszy w Szkole Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II w Braniewie obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. W ramach obchodów tego dnia w naszej szkole zorganizowano różne zajęcia na poszczególnych poziomach:

kl. 0-malowały flagi państw europejskich,kl. I –przygotowywały słowniki z obrazkami i podpisami w języku polskim i obcym,
kl. II-wycinały różnorodne liście i naklejały na nie symbole państw europejskich,
kl. III- tworzyły albumy o poszczególnych krajach Europy,
kl. IV- wyklejały kontury państw,
kl. V- wymieniły się zajęciami języków niemieckiego i angielskiego oraz ukraińskiego,
kl. VI- urządziły sportowe igrzyska.
Na koniec świetnej zabawy uczniowie degustowali włoską pizzę.

 

 
Tree_EDJ (1)
Tree_EDJ (2)
Tree_EDJ (3)
Tree_EDJ (4)
Tree_EDJ (5)
Tree_EDJ (6)
Tree_EDJ (7)
Tree_EDJ (8)
Tree_EDJ (9)
Tree_EDJ (10)
Tree_EDJ (11)
Tree_EDJ (12)
Tree_EDJ (13)
Tree_EDJ (14)
Tree_EDJ (15)
Tree_EDJ (16)
Tree_EDJ (17)
Tree_EDJ (18)
Tree_EDJ (19)
Tree_EDJ (20)
Tree_EDJ (21)
Tree_EDJ (22)
Tree_EDJ (23)
Tree_EDJ (24)
Tree_EDJ (25)
Tree_EDJ(26)
Previous Next Play Pause
 
EDJcz (1a)
EDJcz (1b)
EDJcz (1c)
EDJcz (1d)
EDJcz (1e)
EDJcz (2)
EDJcz (3)
EDJcz (4)
EDJcz (5)
EDJcz (6)
EDJcz (7)
EDJcz (8)
EDJcz (9)
EDJcz (10)
EDJcz (11)
Previous Next Play Pause
 

 

W OGRODZIE METEOROLOGICZNYM

07.10.2009 r. i 20.10.2009 r. zorganizowano wycieczki do ogrodu meteorologicznego. Uczniowie klasy IVb i IVc poznali przyrządy i metody prowadzenia obserwacji pogody.

AKCJA SADZENIA PAPROCI

Dnia 12.10.2009 r. odbyła się zbiórka sadzonek paproci wśród klas IV, V i VI którą nadzorowały panie Basia Mokrzycka i Ewa Dowgiałło.
Na lekcji przyrody uczniowie klasy IV sadzili paprocie. Dnia 15.10.2009 uczniowie klasy V pomogli w ozdobieniu szkolnego korytarza wcześniej przygotowanymi kwiatami. Udział w pielęgnacji paproci będą brać uczniowie klas IV, V i VI.

SPOTKANIE PROJEKTOWE W NORWEGII (XI 2009)

W listopadzie 4 uczniów i 4 nauczycieli naszej szkoły pojechało na spotkanie z przedstawicielami szkół partnerskich projektu „The International Tree” w Haugesund w Norwegii. Zostali oni zaproszeni do zwiedzenia Solvang Skole. Budynki szkoły, pokój nauczycielski, świetnie wyposażone pokoje dla nauczycieli, w których przygotowują się do pracy, sale lekcyjne i innych pomieszczenia, np. sala muzyczna zrobiły na nich ogromne wrażenie. Uczniowie i część nauczycieli brała udział w zajęciach szkolnych.
Członkowie szkół partnerskich brali udział w spotkaniach dotyczących projektu:
- Prace projektowe w szkołach partnerskich- Kalendarz Projektu – zaplanowane działania
- Prace projektowe przed spotkaniem w Londynie
- prezentacja otwartej platformy edukacyjnej Fronter
Członkini miejskiej administracji do spraw edukacji w Haugesund, która dołączyła do jednego ze spotkań była pod wielkim wrażeniem pracy projektowej w szkołach.
Wieczory wypełnione były spotkaniami towarzyskimi, takimi jak:
- gra w kręgle z uczniami Solvang Skole
- wycieczka po mieście oraz okolicach
- wizyta w NorweskimCentrum Historycznym w Avaldsnes
- film „Haugalangs” ukazujący piękną scenerię oraz przemysłową działalność okolicy
Uczniowie i nauczyciele zostali zaproszeni do ratusza na spotkanie z burmistrzem Haugesund, który zaprezentował nam historię miasta. Następnie miało miejsce zwiedzanie ratusza. Odbyła się również wycieczka autobusowa po Haugesund oraz okolicy.
W środę, 4 listopada nastąpiła wymiana liści. Najpierw miała miejsce prezentacja działań dotyczących Międzynarodowego Dnia Języków Obcych w Solvang Skole. Następnie nasz dyrektor, Marian Klukowski, zaprezentował naszą szkołę oraz pracę nad projektem. Na zakończenie spotkania miała miejsce wymiana liści i flag pomiędzy szkołami partnerskimi.
Ostatni wieczór wypełniony był muzyką, filmem, pizzą, ciastem czekoladowym domowej roboty oraz przyjacielskimi rozmowami.
Wizyta w Solvang Skole umożliwiła uczestnikom wyjazdu możliwość posługiwania się językami obcymi w naturalnych, rzeczywistych sytuacjach.

 

Tree_Norwegia (1a)
Tree_Norwegia (1b)
Tree_Norwegia (1c)
Tree_Norwegia (2)
Tree_Norwegia (3)
Tree_Norwegia (4)
Tree_Norwegia (5)
Tree_Norwegia (6)
Tree_Norwegia (7)
Tree_Norwegia (8)
Tree_Norwegia (9)
Tree_Norwegia (10)
Tree_Norwegia (11)
Tree_Norwegia (12)
Tree_Norwegia (13)
Tree_Norwegia (14)
Tree_Norwegia (15)
Tree_Norwegia (16)
Tree_Norwegia (17)
Tree_Norwegia (18)
Tree_Norwegia (19)
Tree_Norwegia (20)
Tree_Norwegia (21)
Tree_Norwegia (22)
Tree_Norwegia (23)
Tree_Norwegia (24)
Tree_Norwegia (25)
Tree_Norwegia (26)
Tree_Norwegia (27)
Tree_Norwegia (28)
Tree_Norwegia (29)
Tree_Norwegia (30)
Tree_Norwegia (31)
Tree_Norwegia (32)
Tree_Norwegia (33)
Tree_Norwegia (34)
Tree_Norwegia (35)
Tree_Norwegia (36)
Tree_Norwegia (37)
Tree_Norwegia (38)
Tree_Norwegia (39)
Tree_Norwegia (40)
Tree_Norwegia (41)
Tree_Norwegia (42)
Tree_Norwegia (43)
Tree_Norwegia (44)
Tree_Norwegia (45)
Tree_Norwegia (46)
Tree_Norwegia (47)
Tree_Norwegia (48)
Previous Next Play Pause

 

LOGO

17 listopada 2009 roku rozstrzygnięto szkolny konkurs na logo projektu „The International Tree”. Spośród ponad 20 prac wybrano dwie. I miejsce zajęła Izabela Giecewicz z kl. 5d. Wyróżniono również pracę Julii Kuźmy z kl. 6c.

DZIEŃ ZDROWEJ ŻYWNOŚCI

25 listopada 2009 r. uczniowie spożywali na lekcjach owoce i warzywa. Nauczyciele przygotowali również dla nich przedstawienia.
Klasy 1 – 3 obejrzały spektakl pt. „Na straganie”, a klasy 4 – 6 kabaret o tematyce zdrowotnej.

DNI PAPIESKIE

Klasy IVd, Vb i Vd z nauczycielami wykonały jedno z zadań naszego międzynarodowego projektu. Na dziedzińcu szkoły zasadzono niemal 1000 krokusów.
Każda sadzonka symbolizuje ucznia, nauczyciela lub innego pracownika szkoły.

ROK 2010

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSÓW
W styczniu rozstrzygnięto konkursy, które zorganizowano w ramach realizacji przez naszą Szkołę programu „The International Tree”.
Najładniejsze kartki świąteczne z życzeniami w różnych językach wykonały uczennice:
I miejsce – Izabela Giecewicz z kl. Vd,
II miejsce – Dominika Pietnoczko z kl. Vb,
III miejsce – Anna Podstawka z kl. IV c.
Wyróżnienia:
Patrycja Paszulewicz z kl. Id,
Dorota Kulgajuk z kl. IIa
Najciekawszą choinkę udekorowaną ozdobami ekologicznymi zaprezentowała klasa IV a pod kierunkiem wychowawczyni pani Marioli Dajnowskiej.
Rozstrzygnięcie konkursu na ekologiczną ozdobę choinkową.
Nagrodzeni:
Klasy I
Kamila Iwon z kl. I b
Natalia Więcek z kl. Id
Michał Bunda z kl. Ib
Dominik Kruszewski z kl. Id
Agata Janiak z kl. Id
Natalia Cieplińska z kl. Ib
Klasy II
Jakub Pilimon z kl. IIb
Julia Ławrukajtis z kl. IIb
Agnieszka Gieshajmer z kl. IIa
Natalia Grudzień z kl. IIb
Kacper Posiadała z kl. IIa
Sebastian Jankowski z kl. IIa


SPOTKANIE PROJEKTOWE: LONDYN 2010

Rankiem 26 stycznia uczestnicy spotkania udali się do szkoły Brandlehow, gdzie zostali powitani przez dyrektorkę Sarę Grove, uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Następnie wszyscy zostali zaproszeni do zwiedzania szkoły, a rolę przewodników pełniła grupa dzieci z Brandlehow School. Okazją do poznania pozostałych pracowników i uczniów był wspólny lunch. Następnie podzieleni na grupy uczniowie ze szkół partnerskich dołączyli do zajęć odbywających się w Brandlehow. Dzieci obserwowały zajęcia, ale również miały okazję czynnie brać w nich udział. Wieczorem odbyło się powitalne przyjęcie zorganizowane przez rodziców uczniów z Brandlehow oraz pracowników szkoły połączone z grami i zabawami na szkolnym boisku.
27 stycznia dyrektorzy szkół partnerskich spotkali się, by przedyskutować dotychczasowe działania projektowe oraz zaplanować pracę do czasu majowego spotkania w Braniewie. Wymieniono się również przygotowanymi przez dzieci liśćmi, na których podane zostały pomysły jak przeciwdziałać zagrożeniom ekologicznym.
Dzieci i pozostali nauczyciele zaproszeni zostali przez uczniów ze szkoły Brandlehow do zwiedzania miasta. London Eye, Big Ben, pałac Buckingham to tylko niektóre z atrakcji, jakie zostały pokazane uczestnikom. Spotkanie zakończyło się wspólnymi grami i zabawami w parku.28 stycznia wszyscy spotkali się po raz ostatni w szkole Brandlehow, by podsumować wizytę. Dzieci wymieniły się adresami e-mail i podarkami. Pozostały czas reprezentacja naszej szkoły spędziła na zwiedzaniu Londynu.

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

Ideą obchodów jest uświadomienie państwom członkowskim wpływu prawidłowej gospodarki wodnej na ich kondycję gospodarczą i społeczną.Hasło na ten rok brzmi: „Czysta Woda dla Zdrowego Świata”.
Z tej okazji uczniowie i nauczyciele ubrali się 22.03.2010 na niebiesko. Podczas zajęć wszyscy pili wodę mineralną. Klasy IV- VI przygotowały na godzinach wychowawczych plakaty z hasłem na ten rok, które ozdobiły korytarze szkolne. Klasy I wykonały tekturowe rybki z zapisanymi prośbami złotej rybki do dzieci, klasy II- na kropelkach napisały swoje pomysły na oszczędzanie wody. Natomiast uczniowie klas III układali bajki o wodzie.Podsumowaniem tego dnia był krótki apel, podczas którego koordynator projektu- p. Renata Pisarska- Giecewicz opowiedziała uczniom o znaczeniu wody we współczesnym świecie oraz zaprezentowała prace plastyczne uczniów klas młodszych.Następnie klasa III a pod kierunkiem p. Bogumiły Kozak- Charko zaprezentowała krótkie przedstawienie najciekawszych utworów i prac uczniów z tej klasy.Na koniec wpuszczono symbolicznie do szkolnego akwarium złotą rybkę zakupioną przez dyrektora szkoły- p. Mariana Klukowskiego. Rybka tym razem ma spełniać życzenia nie tylko uczniów, ale i swoje do dzieci.

PRZYJACIEL PRZYRODY

W maju i czerwcu uczniowie naszej szkoły starali się zdobyć odznakę "Przyjaciela Przyrody". 

Podczas zajęć lekcyjnych i wycieczek poznawali różne sposoby poszanowania przyrody i dbania o czyste środowisko naturalne. Następnie wraz z rodzicami wykonywali prace plastyczno- techniczne na temat "Pani Ziemia", które były eksponowane na korytarzach szkoły.
Wszyscy uczniowie, którzy brali udział w akcji- zdobyli upragnioną odznakę.

SPOTKANIE PROJEKTOWE: BRANIEWO

Podczas spotkania 25-27.05 goście uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych, zwiedzali szkołę i okolicę, brali udział w imprezach integracyjnych. Liderzy poszczególnych szkół spotkali się, aby podsumować realizację zadań projektu i zarysować plan działania na kolejny rok trwania projektu.

Braniewo (1)
Braniewo (2)
Braniewo (3)
Braniewo (4)
Braniewo (5)
Braniewo (6)
Braniewo (7)
Braniewo (8)
Braniewo (9)
Braniewo (10)
Braniewo (11)
Braniewo (12)
Braniewo (13)
Braniewo (14)
Braniewo (15)
Braniewo (16)
Braniewo (17)
Braniewo (18)
Braniewo (19)
Braniewo (20)
Braniewo (21)
Braniewo (22)
Braniewo (23)
Braniewo (24)
Braniewo (25)
Braniewo (26)
Braniewo (27)
Braniewo (28)
Braniewo (29)
Braniewo (30)
Previous Next Play Pause

BADANIA WODY

26.05.2010r. uczniowie klasy IV d z nauczycielką przyrody Barbarą Mokrzycką badali wodę w laboratorium Wodociągów Miejskich. Poznali także różne metody, jakimi bada się jej skład.

WYCIECZKA DO ZUO

21.06.2010r. uczniowie klasy IV a i IV d odwiedzili Zakład Utylizacji Odpadów w Elblągu. Poznali sposoby segregacji, utylizacji odpadów i recyklingu. Dowiedzieli się, jak dbać o środowisko naturalne zaczynając od własnych domów.

KOLEJNE BADANIA WODY

24.06.2010r. nauczycielki przyrody pobrały 5 próbek wody z Jeziora Pierzchalskiego. Wodę w celu dokonania analizy chemicznej dostarczono do laboratorium Wodociągów Miejskich w Braniewie. Następnie uczniowie klas IV- VI porównają wyniki badań i wykonają wykresy słupkowe z analiz z 29.09.2009r., 30.03.2010r. i 24.06.2010r.

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

W tym roku, po raz drugi, obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. 24 września br. klasy piąte uczestniczyły w Turnieju wiedzy o Unii Europejskiej, a klasy szóste wzięły udział w Igrzyskach olimpijskich.

SPOTKANIE PROJEKTOWE: GRECJA (przełom IX/X 2010)

Od 27 września do 02 października grupa nauczycieli i uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II w Braniewie przebywała w Heraklionie na Krecie. Uczestniczyli oni w spotkaniu ewaluacyjnym dotyczącym realizacji międzynarodowego projektu „The International Tree”. Oprócz Polaków- na greckiej wyspie przebywali też Norwegowie, Anglicy i Włosi, czyli partnerzy wspomnianego projektu. Podczas pobytu- uczestnicy spotkania mieli okazję zwiedzić grecką szkołę, uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych. Poznali najbliższą okolicę i zabytki Heraklionu. Wymienili się pracami projektowymi wykonanymi przez uczniów z poszczególnych szkół.

 

Grecja
Grecja (2)
Grecja (3)
Grecja (4)
Grecja (5)
Grecja (6)
Grecja (7)
Grecja (8)
Grecja (9)
Grecja (10)
Grecja (11)
Grecja (12)
Grecja (13)
Grecja (14)
Grecja (15)
Grecja (16)
Grecja (17)
Grecja (18)
Grecja (19)
Grecja (20)
Grecja (21)
Grecja (22)
Grecja (23)
Grecja (24)
Grecja (25)
Grecja (26)
Grecja (27)
Grecja (28)
Grecja (29)
Grecja (30)
Grecja (31)
Grecja (32)
Grecja (33)
Grecja (34)
Grecja (35)
Grecja (36)
Grecja (37)
Grecja (38)
Grecja (39)
Grecja (40)
Previous Next Play Pause

 

MODEL UKŁADU SŁONECZNEGO

Uczniowie kl. II b z wychowawczynią Haliną Gałką w ramach realizacji zadań projektu „The International Tree” wykonali model Układu Słonecznego ,,Słoneczna Rodzina''. Działania uczniów związane były z tematyką globalnego ocieplenia klimatu. Planety wykonane są z kul pogniecionych gazet i pomalowane farbami. Dzieci zwracały uwagę na wielkość, proporcję planet oraz cechy charakterystyczne jak kolor i pierścienie. Uczniowie ułożyli modele planet w odpowiedniej kolejności, obok umieścili napisy z ich nazwami.

DZIEŃ ZDROWEJ ŻYWNOŚCI

25 listopada- już po raz drugi obchodziliśmy w szkole Dzień Zdrowej Żywności.

Jest to działanie realizowane w ramach międzynarodowego projektu ,,The International Tree". Celem obchodów tego dnia jest między innymi propagowanie zdrowego trybu życia. Korytarz na pierwszym piętrze zamienił się w ,,jesienną stołówkę". Uczniowie klas I- VI wraz z wychowawcami przygotowali pięć stoisk ze zdrową żywnością. Klasy I przygotowały wystawkę z nabiałem, klasy II prezentowały i uzasadniały konieczność spożywania warzyw pod różną postacią: na surowo, gotowane na parze, w sokach i surówkach. Uczniowie klas III prezentowali różne gatunki pieczywa oraz zdrowe produkty zbożowe. Klasy IV przekonywały swoich szkolnych kolegów o ogromnych korzyściach, jakie dają naszemu organizmowi spożywane na surowo owoce. Uczniowie z klas V przygotowali stoisko z sokami owocowymi. Zupełnie inaczej prezentowało się stoisko przygotowane przez uczniów klas VI, gdyż były tam umieszczone produkty szkodliwe dla zdrowia. Każdy uczeń miał okazję do degustacji prezentowanych produktów. Zaobserwować można było, że stoiska ze zdrową żywnością cieszyły się wielkim powodzeniem wśród całej społeczności szkolnej. Oprócz poczęstunków przeprowadzono konkurs dla młodszych klas na temat zasad i znaczenia zdrowego żywienia. Nagrody dla zwycięzców wręczał dyrektor szkoły pan Marian Klukowski. Pan dyrektor wręczył również nagrodę główną tego dnia - ananasa -uczniowi klasy szóstej Dawidowi Kryniczowi. Został on wylosowany spośród uczniów klas starszych, które brały udział w wypełnieniu ankiety na temat tego ”Co sądzą o pomyśle obchodów Dnia Zdrowej Żywności?” Przebadani uczniowie w 100% wypowiedzieli się, że obchody Dnia Zdrowej Żywności w Szkole Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II - bardzo im się podobają.

MIĘDZYNARODOWA WIGILIA

16 grudnia 2010 roku nasza szkoła zorganizowała za pomocą Skype'a spotkanie ze szkołami w Grecji i Norwegii, które są z nami w międzynarodowym projekcie "International Tree".
Chcieliśmy przybliżyć uczniom innych krajów polskie tradycje obchodów Świąt Bożego Narodzenia. Na początku naszych partnerów przywitał pan dyrektor Marian Klukowski. Następnie usłyszeliśmy dwie świąteczne piosenki w wykonaniu najmłodszych dzieci norweskiej szkoły. W dalszej części głos zabrał Damian Matczuk uczeń klasy VI d, który przeczytał w języku angielskim notatkę o obchodach tradycyjnych świąt w Polsce. Wspomniał o sianku pod obrusem, opłatku i nakryciu dla niezapowiedzianego gościa. Podczas czytania o dwunastu tradycyjnych potrawach goście mogli je także obejrzeć. Pani Danuta Kawiecka przygotowała prawdziwy stół wigilijny z całą oprawą i potrawami. Na stole znalazły się takie potrawy jak: karp, śledziki, pierogi, barszcz, bigos, kompot, sałatka, kisiel, makowiec i pierożki z wróżbą na Nowy Rok. Obok stołu stała też przybrana choinka, a pod nią prezenty. Następnie zagraniczni obserwatorzy wysłuchali polskich kolęd w wykonaniu najmłodszych uczniów zerówek pod kierunkiem pani Mirosławy Wojtczak, zespołu muzycznego pod kierunkiem pani Anetty Pawlukowskiej i starszych uczniów, którzy odśpiewali je w języku angielskim i niemieckim. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy spotkania złożyli sobie życzenia.

EKOLOGICZNE CHOINKI

22 grudnia 2010 roku podczas szkolnego apelu odbyło się podsumowanie konkursu ogłoszonego w ramach realizacji projektu ,,The International Tree" na najciekawiej przystrojoną ozdobami wykonanymi z materiałów ekologicznych choinkę klasową.
Laureatami tego konkursu zostali uczniowie klasy II d i VI d. Trzecim laureatem została klasa IV a, której ekologiczna choinka w całości została wykonana z szarego papieru i sznurka. Nagrodami były kroniki klasowe, dyplomy i słodycze ufundowane przez dyrektora Szkoły pana Mariana Klukowskiego, które wręczyła gospodarzom klas koordynatorka projektu Renata Pisarska-Giecewicz.
Na zakończenie spotkania zarówno laureaci , jak i zaproszeni uczniowie z innych klas wysłuchali kolęd w wykonaniu zespołu Ga-Ma i obejrzeli przedstawienie szkolnego koła teatralnego pt.: ,,I narodziła się ...Miłość", które wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój.

ROK 2011

PROJEKTANTKI
W ramach projektu „The International Tree” odbył się konkurs na najciekawszy projekt kostiumu karnawałowego.
Zadaniem uczestnika konkursu było indywidualne i samodzielne wykonanie pracy plastycznej pt. „Projekt kostiumu karnawałowego" w formacie A4, dowolną techniką z wykorzystaniem materiałów ekologicznych. Jury konkursu nagrodziło cztery prace. A oto wyniki:
KLASY I-III
Natalia Cieplińska, kl. IIb
Patrycja Paszulewicz, kl. IId
KLASY IV-VI
Patrycja Szwęch, kl. Vc
Izabela Giecewicz, kl.VId


FOTOGRAFUJEMY

W ramach realizacji międzynarodowego projektu "The International Tree" został zorganizowany konkurs fotograficzny.
Laureatami szkolnego konkursu fotograficznego pt. "Zimowe obserwacje przyrody" zostały:
Izabela Giecewicz, kl. VId
Patrycja Kowalewska, kl. VIc
Dorota Langowska, kl. VIc

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

W ramach realizacji zadań międzynarodowego projektu „The International Tree” w naszej Szkole uczniowie brali czynny udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Ziemi.
W związku z wiosenną przerwą świąteczną już 20 kwietnia uczniowie klas młodszych oglądali filmy edukacyjne, rozmawiali z nauczycielami o sposobach skutecznej ochrony naszej planety Ziemi oraz na holu szkoły wykonali prace plastyczne tematycznie związane z obchodzonym świętem. Na plakatach przedstawiali oni sposoby skutecznej walki o czyste środowisko. Uczniowie klas starszych uczestniczyli w pogadankach zorganizowanych podczas godzin wychowawczych. Rozmawiali na temat współczesnych zagrożeń dla środowiska naturalnego, wykonywali plakaty i układali wiersze o tematyce ekologicznej. Zwrócili uwagę na fakt, że coraz częściej słyszymy o takich zjawiskach, jak efekt cieplarniany, dziura ozonowa czy kwaśne deszcze. To z pewnością przybliża świat ku zagładzie. Dobrze więc, że coraz częściej ludzie zaczynają zdawać sobie sprawę z tego, że nie można ignorować istniejącego zagrożenia. W zatrutym powietrzu z brudną wodą, bez zwierząt i roślin- ludzkość nie mogłaby przetrwać. Szóstoklasiści uczestniczyli w I Ogólnopolskim Konkursie „Ekotest”, który został zorganizowany przez Ogólnopolskie Centrum Edukacji. W czasie zajęć pozalekcyjnych wykonali postery pt: „Oszczędzaj energię elektryczną w szkole i w domu”.

GLOBALNE OCIEPLENIE KLIMATU

29 kwietnia 2011r. uczniowie klasy III d podczas zajęć plastyczno- technicznych wykonywali wiatraczki. Zajęcia rozpoczęli od pogadanki na temat ekologicznych sposobów otrzymywania energii elektrycznej opartej na ilustracjach i własnych wiadomościach.

ZAJĘCIA W OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW

Uczniowie klas szóstych uczestniczyli w zajęciach prowadzonych w braniewskiej oczyszczalni ścieków. Chroni ona zasoby czystej wody dla mieszkańców naszego miasta. Jednym z przykładów proekologicznego działania człowieka jest budowa przepławki dla ryb przy elektrowni wodnej w Braniewie.

SEGREGACJA ŚMIECI

Uczniowie klasy III c podczas zajęć rozmawiali o sposobach ochrony środowiska. Szczególną uwagę zwrócili na problem składowania odpadków, których produkuje się coraz więcej. Zrozumieli konieczność segregowania śmieci. Wykonali pojemniki na różnego rodzaju odpadki i segregowali je w zależności od tworzywa, z jakiego zostały zrobione.

SPOTKANIE PROJEKTOWE: WŁOCHY (FINAŁ)

Finalne spotkanie projektu "Międzynarodowe Drzewo - Rozwijanie Świadomości na temat środowiska" odbyło się w Nardó, we Włoszech, w dniach 23-27 maja 2011. Obecni byli nauczyciele oraz uczniowie wszystkich szkół projektowych.
Były wizyty w klasach, wycieczka po mieście Nardo, wizyta w ratuszu. Po południu odbyło się Pierwsze Spotkanie Projektowe - ewaluacja projektowych aktywności oraz praca nad raportem końcowym.
Odbyła się także wycieczka do Santa Catarina. Popołudnie było poświecone drugiemu Spotkaniu Projektowemu podsumowującemu pracę nad projektem. Wieczorem uczniowie spotkali się w szkole by wspólnie grać i się bawić.
Następnego dnia miała miejsce wycieczka do Otranto oraz koncert dla rodziców w szkole w Nardo.
Ostatniego dnia odbyła się wizyta w Cutrofiano oraz Lecce. Wieczorem natomiast był czas na obiad, śpiewy i tańce przed „Międzynarodowym Drzewem".

UWAGA UWAGA UWAGA

Za realizację projektu "The International Tree" nasza szkoła została wyróżniona,
a nasza praca nad nim zarekomendowana jako DOBRA PRAKTYKA PROGRAMU COMENIUS.