W latach 2009 – 2011 nasza Szkoła realizowała międzynarodowy projekt edukacyjny, którego idea narodziła się podczas wizyt studyjnych dyrektorów europejskich szkół w 2000 r. w Heraklionie, w tym dyrektora SP6 w Braniewie, Mariana Klukowskiego. Potem na zaproszenie pana dyrektora doszło do spotkania w 2008 r. w Sopocie: Sary Grove - dyrektor Brandlehow Primary School z Londynu, Ingunn Tvedt Færaas - dyrektor norweskiej Solvang skole i Johanne Sætre, nauczyciela kl. I-VI oraz Nikolaosa Lydakakisa z 8th Elementary School of Heraklion (Kreta/Grecja), na którym opracowano projekt The International Tree – Developing Environmental Awareness, w tym działania dla poszczególnych szkół partnerskich.

Podczas pracy nad projektem grupa utrzymywała kontakt internetowy z panią Paolą Gioffredą z włoskiej Scuola Media 1º Nucleo D. Hammarskjold z Nardo (Włochy).

Za realizację tego projektu  Szkoła Podstawowa nr 6 w Braniewie została wyróżniona, a nasza praca nad projektem zarekomendowana jako DOBRA PRAKTYKA PROGRAMU COMENIUS. Grupa projektowa otrzymała 112.000 €; w tym nasza Szkoła 24.000 €. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi Szkoły Podstawowej nr 6 w Braniewie aż 31-krotnie przekraczali granice państw z naszymi partnerami i odbyli tygodniowe wizyty w Haugesund (Norwegia), w Heraklionie (Grecja), Londynie  oraz w Nardo (Włochy). Ten grant umożliwił także zakup pomocy dydaktycznych  i wykonanie „pomnika” projektu - miedzianego drzewa.