Szkoła realizowała projekt "czytaj-MY, licz-MY, twórz-MY" w ramach rządowego programu wyrównywania szans edukacyjnych, dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego kwotą ponad 55.000 zł. Służył on rozszerzeniu podstawowej oferty edukacyjnej i wychowawczej Szkoły kierowanej do uczniów, przyjmując za priorytet następujące cele:

• o zwiększenie liczby zajęć edukacyjno-wspomagających dla dzieci w wieku przedszkolnym;
  • o wzmocnienie funkcji wychowawczej i opiekuńczej szkoły skierowanej zarówno do dzieci realizujących roczne przygotowanie przedszkolne jak i uczących się w klasach I-III, a także rodzin uczniów oraz środowiska lokalnego;
  • o wyrównywanie szans edukacyjnych, kulturowych i społecznych uczniów niepełnosprawnych, uczniów pochodzących z rodzin dysfunkcyjnych, niewydolnych wychowawczo oraz rodzin patologicznych.

Najmłodsze dzieci uczestniczyły w warsztatach: czytelniczo-polonistycznych, matematycznych, informatycznych, teatralnych, tanecznych i plastycznych. Realizowanie projektu rozpoczęło się „Wielkim czytaniem baśni Hansa Christiana Andersena”.

17 grudnia o godz. 1700 w sali widowiskowej Braniewskiego Centrum Kultury odbyło się uroczyste zakończenie projektu realizowanego w ramach rządowego programu Aktywizacji jednostek samorządu terytorialnego.
Projekt ten skierowany był do uczniów oddziałów zerowych i klas I-III. Uczestniczyło w nim 300 uczniów, którzy z wielkim zaangażowaniem pracowali na zajęciach zorganizowanych w ramach warsztatów czytelniczo-polonistycznych, matematycznych, informatycznych, plastycznych, scenograficznych, tanecznych, teatralnych i ruchowych. Zajęcia przygotowały i przeprowadziły panie pracujące w klasach 0-III, w bibliotece i świetlicy szkolnej oraz nauczyciel plastyki. Głównymi zadaniami programu było: poprawienie umiejętności liczenia i czytania, zachęcenie do zdrowej rywalizacji sportowej, rozbudzenie kreatywności teatralnej i plastycznej, rozwijanie umiejętności językowych uczniów.

Na początku spotkania Pan Marian Klukowski – dyrektor Szkoły powitał gości i w kilku słowach opowiedział o projekcie. Następnie druhna Helena Kozłowska z zuchami wręczyła betlejemskie światełko na ręce Pana dyrektora. Podczas uroczystości wręczyliśmy dyplomy i nagrody laureatom konkursów, które wieńczyły poszczególne warsztaty. Uczniowie klasy VIa: Małgosia Januszko i Hubert Wiśniewski przedstawili prezentację multimedialną podsumowującą projekt. Uczestnicy warsztatów teatralnych i tanecznych wystawili baśń pt. „Dziewczynka z zapałkami”. Przedstawienie to bardzo spodobało się braniewskiej (i nie tylko) publiczności. Tego dnia w kuluarach sali widowiskowej Braniewskiego Centrum Kultury odbył się wernisaż witraży inspirowanych treścią wystawianej baśni.

Slajd1
Slajd2