5 kwietnia br. uczniowie klasy I a naszej Szkoły spotkali się w miasteczku ruchu drogowego z kierownikiem ruchu drogowego - asp. Maciejem Suchockim i dzielnicowym st. asp. Marcinem Orłowskim. Celem spotkania było podsumowanie projektu edukacyjnego „Jestem bezpieczny na drodze”.

„A może pójdziemy nad morze?” to edukacyjny projekt międzyprzedmiotowy realizowany przez uczniów klas VII a i V a. Zadania projektowe łączyły ze sobą treści przyrodnicze, biologiczne, matematyczne i polonistyczne. W podsumowaniu projektu brali udział uczniowie klas czwartych, piątych, zaproszeni rodzice i nauczyciele. Zebranym przedstawiono walory przyrodnicze Morza Bałtyckiego i krajobrazu nadmorskiego.

„ ( … ) Weszła służąca z pięknym dzbanem i polewała mu (Odysowi) ręce nad srebrną miednicą, potem zastawiła stół wygładzony; na nim czcigodna klucznica położyła chleb i różne dania, rada ze swoich zapasów. Pił i jadł niezłomny boski Odys. ( … ) ”

Homer „Odyseja” (fragment Pieśni siódmej)

28 listopada odbył się finał projektu edukacyjnego „I Ty możesz zostać naukowcem - podróż do krainy eksperymentu”. Tego dnia uczniowie klasy VII C zaprezentowali młodszym kolegom z kl. IV a krótki pokaz ciekawych eksperymentów, składający się z trzech doświadczeń: efektownego spalania butanu, zielonego smoka oraz spalania wodoru w bańkach mydlanych.