„Braniewo, moje miejsce na Ziemi” – tu mieszkam, uczę się, bawię, odpoczywam, aktywnie spędzam czas, uprawiając sporty. Tu jest moja rodzina, tutaj mam koleżanki i kolegów. Łączy nas wspólna historia. Jesteśmy dumni z naszego miasta. Z nadzieją patrzymy w przyszłość.

„ Misja szkolna – zmieniamy dietę Wszystkojadów” to projekt edukacyjny o charakterze prozdrowotnym, promującym zdrowy tryb życia. Projekt trwał od marca do maja, a jego uczestnikami byli uczniowie klas czwartych.

W miesiącach marzec – maj uczniowie klasy 4a wzięli udział w projekcie edukacyjnym: „Uczymy się matematyki poprzez zabawę i doświadczenia”.

W kwietniu i maju 2017 roku my, uczniowie klas czwartych, na lekcjach języka polskiego realizowaliśmy projekt, dzięki któremu poznaliśmy życie Hansa Christiana Andersena i zastanawialiśmy  się nad tym, kto lub co sprzyjało lub nie realizacji marzeń małego i młodego Hansa.