Dyrektor szkoły, Marian Klukowski reprezentował naszą „Szóstkę” uczestnicząc w międzynarodowych oświatowych wizytach studyjnych, na które otrzymał z Programu Socrates następujące granty przeznaczone dla osób zarządzających oświatą (Arion):

 

  • LinguaC – Oxford – Wielka Brytania ( intensywny kurs języka angielskiego);
  • Arion - Heraklion – Kreta – Grecja (grecki system edukacyjny);
  • Arion - Oviedo – Hiszpania ( hiszpański system edukacyjny);
  • Arion - Kalamata – Grecja ( nauczanie języka angielskiego w klasach młodszych);
  • Arion – Stambuł – Turcja (współpraca szkoły z rodzicami).


W Budapeszcie na tygodniowym międzynarodowym sympozjum oświatowym poświęconemu europejskim systemom edukacyjnym dyrektor naszej szkoły, Marian Klukowski przedstawił istotę nauczania zintegrowanego w klasach I-III polskiej szkoły po reformie oświatowej, Węgierscy przyjaciele zadbali o niezwykle bogaty tygodniowy program dla międzynarodowej grupy uczestniczącej w spotkaniu. Dyrektorzy europejskich szkół byli gośćmi przedszkoli, szkół podstawowych i średnich, spotkali się w parlamencie z przedstawicielami węgierskiego Ministerstwa Oświaty, uczestniczyli w niezwykle bogatej prezentacji dokonań stołecznych muzycznych szkół podstawowych i średnich, w budapeszteńskiej operze obejrzeli premierowy spektakl, zwiedzili miasto, spróbowali niezwykle ostrych węgierskich potraw.