„Władysław Despet – żołnierz dwóch narodów” to tytuł projektu zrealizowanego przez Stowarzyszenie Edukacyjne Serce otwarte jak książka, które działa przy Szkole Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II w Braniewie.

Zapraszamy do obejrzenia działań uczniów i nauczycieli ze szkół: Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II w Braniewie i Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Kłaju w projekcie "Władysław Despet - żołnierz dwóch narodów".

WSPOMNIENIA WŁADYSŁAWA DESPETA

Jako były żołnierz lotnictwa II wojny światowej, który najwcześniej i najdłużej walczył z wrogiem w najtrudniejszych chwilach historii, [po] tułaczce po świecie w służbie dla Ojczyzny,[dla] Izby Pamięci przy Szkole [Podstawowej]    nr 2 w Braniewie, pragnę podzielić się moimi wspomnieniami.

Na początku września 2015 r. ukazała się wyjątkowo atrakcyjnie wydana broszura, która powstała w wyniku realizacji przez uczniów, nauczycieli i rodziców projektu edukacyjnego o Władysławie Despecie w naszej Szkole i w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Kłaju.