1/ Witacz : Halo, halo, tu Radio 6!

2/ Ola:

- Uwaga, uwaga! Drodzy uczniowie, za chwilę usłyszycie audycję o Janie Pawle II z okazji dzisiejszej rocznicy urodzin.

3/ Wojtek:

- Cześć Olu, cześć, Oliwko, mam do was pytanie: - Czy wiecie kim był Jan Paweł II?

4/ Oliwka:

- Jasne. Wszystko zaczęło się wiosną 1920 roku w polskim, górskim miasteczku - Wadowice. 18 maja, w domu Emilii i Karola Wojtyłów urodził się nowy członek rodziny, któremu dano po ojcu na imię Karol. Karol w dzieciństwie jak wszystkie dzieci na świecie, rósł i bawił się. W szkole był bardzo pilnym uczniem, chętnie pomagał kolegom i koleżankom. Lubił grać w ping - ponga, czytał książki, jeździł na łyżwach, nartach, biegał po łące, grał w piłkę. Kiedy Karol miał 9 lat, przystąpił do Pierwszej Komunii Świętej. Tuż przed komunią zmarła jego mama, a wkrótce potem ukochany brat Edmund.

5/ Fragment piosenki pt. „ Moje miasto, Wadowice”

6/ Wojtek:

- A czym się interesował?

7/ Ola:

- Gdy był dzieckiem chciał zostać aktorem. Miał doskonałą pamięć, dlatego szybko uczył się wszystkich ról. Był bardzo pracowitym młodzieńcem. Pomagał w domowych obowiązkach, chodził na piesze wycieczki, gimnastykował się, grał w piłkę, a nade wszystko bardzo dużo się modlił, gdziekolwiek był: w domu, w szkole, na łące, w lesie czy też w autobusie.

Modlitwa wypełniała jego życie.

Po maturze Karol zamieszkał w Krakowie i zaczął studiować. Wtedy to podjął bardzo poważną decyzję. „Chcę zostać księdzem”- powiedział do arcybiskupa Sapiehy.

1 listopada 1946 roku Karol Wojtyła został księdzem.

Młody ksiądz bardzo umiłował młodzież. Jeździł z młodymi ludźmi na wycieczki, chodził na górskie wędrówki. Pokazywał młodym ludziom, jak piękna jest Polska. Pieśń, którą za chwilę usłyszycie, była jego ulubioną. Uwielbiał ją śpiewać.

8/ Pieśń „ Barka”

9/ Oliwka:

- Jako 38-letni ksiądz, Karol Wojtyła został mianowany biskupem. Po raz pierwszy w życiu, dopiero jako biskup zamieszkał we własnym mieszkaniu w Krakowie. Kiedy został kardynałem, zaczął podróżować po świecie.

10/ Fragment modlitwy „Niech zstąpi duch Twój”

11/ Ola:

- 16 października 1978 r. w Watykanie, nad Kaplicą Sykstyńską pojawił się biały dym. Był to znak, że wybrano papieża. Wszyscy czekali z zapartym tchem na tę wiadomość. Wielu zadawało sobie pytania: - Kto zostanie Papieżem? Komu kardynałowie z całego świata powierzą Kościół?

Papieżem został Polak - Karol Wojtyła. Przybrał on imię: Jan Paweł II.

Tego dnia papież zamieszkał w Watykanie na stałe. Zaczął dużo podróżować. Stąd też nazywano go „Papieżem pielgrzymem”. Był tam, gdzie jest bardzo, bardzo zimno i tam, gdzie jest bardzo, bardzo gorąco. Przemawiał do ludzi w różnych krajach w kilkunastu językach. Słowa papieża padały jak salwy, odbijały się żywym echem wśród tłumów.

My, Polacy bardzo tęskniliśmy za naszym rodakiem. Teraz on nie był tylko nasz. Był już Ojcem całego świata chrześcijańskiego. Wyrazem tęsknoty za Ojcem Świętym jest między innymi ta piosenka, którą śpiewano Ojcu Świętemu na koniec jego wizyt w Polsce.

12/ Fragment piosenki pt. ,, Do Wadowic, wróć”

13/ Oliwka:

- 2 kwietnia 2005 r. po 27 latach pontyfikatu serce papieża zatrzymało się na zawsze.

Polak - Papież Jan Paweł II odszedł do domu Ojca.

Jak świat długi i szeroki, ludzie wszystkich ras i religii modlitwą i łzami w zadumie żegnali Jana Pawła II. W trwodze i żalu zastygła też cała Polska. Odszedł nasz Ojciec - Jan Paweł II.

14/ Fragm. piosenki pt. ”Prośba do Ojca Świętego ”

15/ Ola:

- Zapamiętajcie datę 16 października 2006 r., gdyż właśnie tego dnia naszej Szkole nadano imię Jana Pawła II. Wszyscy powinniśmy być dumni ze swego patrona i w życiu kierować się Jego nauką.

16/ Fragment pieśni pt. „ Pokój mój daję Wam”

17/ Oliwka:

- W audycji wzięli udział: Ola Drozd, Oliwia Pecyna i Wojtek Wasilewski - wszyscy z klasy Vb. Scenariusz napisał Wojtek Wasilewski po konsultacji z panią Anną Kaczmarzewską.

18/ Wszyscy:

- Przychodzisz i wiesz, Radio 6