W poniedziałek uczniowie klasy VIII a wzięli udział w spotkaniu autorskim z Kubą Kucharskim, które odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Pisarz z wykształcenia jest dziennikarzem. Swoją książkę pt.: ,,W uścisku Katriny ”oparł na przeżyciach, które miały miejsce podczas jego wizyty w Stanach Zjednoczonych. Autor przebywał w Nowym Orleanie jako student i właśnie wtedy nad miastem przeszedł jeden z największych huraganów w historii Stanów Zjednoczonych – Katrina. Traumatyczne i dramatyczne wspomnienia o tym kataklizmie pan Kucharski zawarł w swoim dziele. To nie tylko dokumentacja dramatycznych dni, ale także analiza przyczyn i następstw tego katastrofalnego w skutkach zjawiska. Oprócz ciekawego wykładu- uczniowie mogli też zobaczyć zdjęcia i filmiki nakręcane podczas rozgrywanego dramatu, a na koniec zadania nurtujących pytań pisarzowi.