Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

od 25 maja br. zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej organizujemy konsultacje dla uczniów klas VIII z przedmiotów zdawanych na egzaminie ósmoklasisty (język polski, matematyka, język angielski, język niemiecki).

Zajęcia te będą odbywały się według przygotowanego harmonogramu, na terenie Szkoły Podstawowej nr 5, w budynku po Gimnazjum nr 2 (wejście do budynku od strony parkingu przy miasteczku ruchu drogowego).

Uczeń przed konsultacjami zobowiązany jest umówić się z danym nauczycielem poprzez dziennik elektroniczny, co najmniej dzień wcześniej do godz. 15:00, zapowiadając swoją obecność. Bez umówionego wcześniej terminu uczeń nie będzie mógł wejść do szkoły.

Uczeń przed przyjściem na konsultacje musi zapoznać się z wytycznymi przedstawionymi niżej i bezwzględnie się do nich stosować. Musi również pamiętać o punktualnym przyjściu na zajęcia.

Uczniu,

• Otrzymujesz możliwość konsultacji indywidualnych lub grupowych. Zapoznaj się z ich harmonogramem.
  • Nie umawiaj się na konsultacje, jeżeli jesteś chory lub w Twoim domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji. Wówczas wszyscy musicie pozostać w domu oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza.
  • Jeżeli umówiłeś się na konsultacje, a nie możesz przyjść, zgłoś ten fakt odpowiednio wcześniej – nauczyciel będzie mógł zaprosić w zastępstwie innego ucznia.
  • Zabieraj do szkoły własny zestaw podręczników i przyborów. W szkole nie będziesz mógł ich pożyczać od innych uczniów.
  • W drodze do i ze szkoły korzystaj z osłony na usta i nos oraz zachowuj dystans społeczny.
  • Przed wejściem do szkoły obowiązkowo zdezynfekuj ręce, a jeżeli masz przeciwwskazania zdrowotne do stosowania środków do dezynfekcji natychmiast umyj ręce.
  • Bezwzględnie stosuj zasady higieny: często myj ręce wodą z mydłem i nie podawaj ręki na powitanie, zachowuj dystans, a także unikaj dotykania oczu, nosa i ust.
  • Zwracaj uwagę na odpowiedni sposób zasłania twarzy podczas kichania czy kasłania. Stosownie zwracaj uwagę innym w tym zakresie.
  • Unikaj większych skupisk uczniów, zachowuj dystans przebywając na korytarzu, w toalecie, innych pomieszczeniach wspólnych oraz na terenie szkoły.

HARMONOGRAM KONSULTACJI:

Konsultacje dla uczniów klasy 8a, 8b i 8c odbywać się będą w środy, począwszy od 27 maja.

Godzina lekcyjna Nauczyciel Sala Nauczyciel Sala
1 8:00 – 8:45