Grafika o wydarzeniu ogólnopolski tydzień czytania dzieciom 

Zapraszamy do udziału w XIX Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom pod hasłem: „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach!”

Wydarzenie rozpoczęło się dzisiaj, 30 maja 2020 r. i potrwa do 7 czerwca. Organizatorem akcji jest Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, Patronami Honorowymi – Biblioteka Narodowa i Polski Komitet Olimpijski, a Partnerem Merytorycznym – Fundacja WWF Polska.
Ze względu na sytuację epidemiczną tegoroczny Tydzień Czytania odbędzie się po raz pierwszy w przestrzeni wirtualnej, a materiały związane z nim zostaną udostępnione na stronie internetowej www.calapolskaczytadzieciom.pl oraz w mediach społecznościowych Fundacji.

Według nas program XIX OTCD zapowiada się bardzo ciekawie. Organizatorzy zapowiadają, iż każdy dzień będzie poświęcony innemu zwierzęciu. Znani pisarze i artyści, ale także przyrodnicy, miłośnicy zwierząt i weterynarze opowiedzą zarówno o Waszych ukochanych domowych pupilach, jak i o dzikich gatunkach: wilkach, żubrach i niedźwiedziach.