Akcja z okazji Światowego Dnia Życzliwości

„Im więcej ciepła i życzliwości doświadczają nasze dzieci, tym bardziej pewne i kochające stają się jako dorośli”.

Steve Biddulph

Mimo sytuacji w jakiej wszyscy jesteśmy, nie poddajemy się i działamy
Zwłaszcza kiedy tematyka wywołuje uśmiech na twarzy  i ciepło w sercu
Życzliwość bez wątpienia powinna odgrywać doniosłą rolę  w codziennym życiu każdego człowieka. Przychylne nastawienie do świata, uśmiech, miłe słowo, uprzejmy gest, potrafią wprowadzić  w dobry nastrój oraz sprawić, że ludziom wokół lepiej się żyje.

W związku  z tym z okazji Światowego Dnia Życzliwości, który przypada na 21 listopada  Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Braniewie organizuje  konkurs na wiersz, rymowankę, motto dotyczące wzajemnej życzliwości i postawy tolerancji.
  • Konkurs przeznaczony jest dla klas V-VIII SP z Powiatu braniewskiego
  • Zachęcamy do udziału. Czekają dyplomy i nagrody.
Celem Akcji jest:
  • Uświadomienie uczniom, że Dzień Życzliwości   i Pozdrowień to dzień bardzo szczególny.
  • Uświadomienie członkom społeczności szkolnej, że zawsze należy być wobec siebie  uprzejmym, życzliwym i tolerancyjnym.
  • Przekazanie uczniom informacji dotyczących właściwego zachowania się w różnych sytuacjach i miejscach.
  • Uświadomienie uczniom, że zasady uprzejmości i  kultury obowiązują wszystkich, zarówno w kontakcie osobistym jak i  w Internecie, również podczas zdalnej nauki.
  • Integracja i wdrażanie uczniów do kulturalnej współpracy oraz zabawy.
  • Zachęcanie członków społeczności szkolnej do okazywania życzliwości na co dzień.
Zachęcamy, aby nauczyciele/wychowawcy poprzedzając Światowy Dzień Życzliwości rozpropagowali Akcję na szerszą skalę w swoich szkołach (online).
21 listopada wyślijcie swoim nauczycielom/koleżankom/kolegom/sąsiadowi, czy na profilu FB PPP w Braniewie i wszelkie: #jestem życzliwy, #znajdź się wśród życzliwych, #promuję postawę życzliwości i tolerancji, #uśmiechnij się  itp.
Bądźmy w tym dniu razem!
  • Prace należy przesyłać do 11.2020r. drogą elektroniczną

Organizatorkami Akcji są: Justyna Bendryn-Nagórko i Anna Kich