,,Sport  pozwala pokazać wielu osobom piękną stronę życia(…)’’

Młody mistrz gry w tenisa.

Nie wszyscy w szkole wiedzą, że jeden ze zdobywców I miejsca Finału Wojewódzkiego Biegów Przełajowych , o którym napisano w poprzednim artykule, Franciszek Goerick, od kilku lat z sukcesami gra w tenisa ziemnego. Zaczął grać, gdy miał 7 lat. Ma na swoim koncie wiele medali, pucharów  i wygranych w prestiżowych turniejach.

Obecnie jest jednym z najlepszych młodych tenisistów w Polsce, w swoim roczniku, do lat 12. Gra w BKT Advantage  Bielsko Biała, największym polskim klubie tenisowym. Pod koniec sierpnia podpisał też kontrakt zawodniczy z firmą Babolat. PZT powołał go do tzw. szerokiej listy kadry Polski. To wielki sukces! Trenuje  dwa razy dziennie, a w weekendy wyjeżdża na turnieje, które rozgrywane są w różnych zakątkach Polski. Ten sport uczy go wiele dobrego: ciężkiej pracy, poświęceń, wygrywania, ale też umiejętności radzenia sobie z porażką. Ceną jest, jak mówi Franka mama, brak wolnego czasu dla siebie i szkolnych kolegów, ale serca do walki i determinacji mu nie brakuje. Trzymamy kciuki za jego dalsze sukcesy!

Tenisista z pucharem i paletką   Tenisista z dyplomem