Klasy: V b, V c i VI b we wrześniu br. wzięły udział w XXVI  Festynie Archeologicznym  w Biskupinie. Rezerwat archeologiczny został uznany za Pomnik Historii i posiada liczne ślady dawnych osadników, od epoki kamienia po średniowiecze. Uczniowie mogli zobaczyć, jak żyli ludzie  w  liczącej  2,7 tys. lat osadzie.

 Mieli okazję zapoznać się z najstarszymi metodami płatności, obejrzeli stare instrumenty i biżuterię, spotkali się z sówką Ishtar, zwiedzili trzydziestometrowy dom, wzięli udział m.in. w warsztatach: lepienia  naczyń z gliny, tkactwa, wyrobu paciorków  oraz zielarskich. Wykonywali  też ozdoby z drutu miedzianego: zawieszki, szpilki lub pierścionki. Najwięcej emocji dostarczyła wszystkim inscenizacja  bitwy wczesnośredniowiecznych wojowników. Jej bohaterami byli nie tylko wojowie, ale i podstępem uprowadzeni jeńcy. To była niewątpliwie ,,żywa lekcja historii” o życiu ludzi sprzed tysięcy lat. W drodze do osady uczniowie zwiedzili jeszcze: Toruń, Gniezno i Kruszwicę. 

  Pan przebrany za woja Uczniowie słuchający przewodnika