Piątek, 8 października br., od godz. 800 do 2000, z przerwami, spędziliśmy  z czytelnikami przekonując się wzajemnie, iż CZYTANIE WZMACNIA! Bowiem  wzięliśmy udział w VII ogólnopolskiej Nocy Bibliotek, która przebiegała w tym roku pod hasłem „Czytanie wzmacnia”.

  Spotkania z drugoklasistami, i ze starszymi  uczniami naszej szkoły rozpoczęliśmy od pięknego i głośnego przeczytania wiersza  pt.: „Co to za tuba, co to za wzmacniacz?” Joanny Mueller. Potem młodsi czytelnicy  obejrzeli adaptację filmową książki film pt.: „Operacja Człowiek w czerni”, a po  projekcji filmu bawili się w detektywów i odszyfrowywali wiadomości na temat  przygód Tiril i Olivera. Z kolei siódmo i ósmoklasiści, po odczytaniu wiersza  przez Janka, wspólnie grali w grę biblioteczną online „Czytanie wzmacnia”. Ich  zadanie polegało na rozwiązaniu 24 zadań pogrupowanych według czterech  ścieżek: wiedza, relacje, zdrowie  i wyobraźnia. Następnie młodzież pokazała możliwości wzmacniania tężyzny przy  użyciu książek i tworzyła rzeźby-pozy.

Śmiało możemy powiedzieć, iż czytelnicy SP6 doskonale wiedzą, że „wzmacniaczem” wiedzy, wzajemnych relacji, zdrowia, wyobraźni i poczucia humoru  jest KSIĄŻKA i CZYTANIE!

 Zdjęcia uczniów na nocy bibliotekZdjęcia uczniów na nocy bibliotek