6 czerwca na długo zapisze się w kartach historii naszej Szkoły. Tego dnia nastąpiło uroczyste otwarcie nowego boiska szkolnego,na które czekaliśmy z utęsknieniem.  Przedstawiciele najmłodszych braniewian wraz z Burmistrzem Miasta Braniewa - panem Tomaszem Sielickim i dostojnymi gośćmi przecięli szarfę, a pozostali uczniowie wzięli udział w kolorowej paradzie. Wśród gości była nasza absolwentka, Aleksandra Lisowska -  uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Tokio.
Siatkarki z kl. 8d zaprezentowały nowe, zakupione przez sponsora- firmę ELSIK Sp. z o.o.,  stroje sportowe i wykonały układ choreograficzny z piłkami w rytm „Marszu Tureckiego” W.A. Mozarta. 
Rośliny i drzewka ozdobne ze Szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych Gursztyn były ozdobą terenu wokół boiska. Piekarnia Warmińska zadbała o słodki poczęstunek. 
Mamy nadzieję, że nasi uczniowie dzięki treningom na nowym boisku będą godnie reprezentować  Szkołę i niejeden młody talent sportowy rozwinie skrzydła przynosząc jej chlubę.
 
przemówienieprzeciecie
 
parada  taniec