dzieci ksiazka

29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który powstał z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Data nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia urodziła się autorka książek dla dzieci i młodzieży – Janina Porazińska. Z tej okazji uczniowie klasy VIII b, Zuzia, Ala, Kasia i Wojtek głośno czytali swoim młodszym kolegom i koleżankom z klas pierwszych fragment książki Janiny Porazińskiej „Pamiętnik Czarnego Noska”.

graf        W piątek, 25 września 2020 roku, odbyło się w naszej Szkole pasowanie uczniów klas pierwszych. Uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie oraz kwiaty przy tablicy pamiątkowej patrona, by następnie dostąpić zaszczytu pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 im. Jana Pawła II. Aktu pasowania dokonali: dyrektor  Marek Czapliński oraz wicedyrektor Mirosława Szulhan. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy, życząc  powodzenia oraz samych sukcesów na szczeblach edukacji.

W ramach obchodów akcji "Sprzątanie świata" zapraszamy chętnych uczniów klas IV- VIII do udziału w konkursie fotograficznym pod tytułem: „Plastik – rezygnuję, redukuję, segreguję”. Celem konkursu jest propagowanie postaw proekologicznych.
     Pokaż, jak dbasz o Ziemię i prześlij zdjęcie przedstawiające Twoje działanie na rzecz walki z zaśmiecaniem Ziemi plastikiem (segregacja, powtórne wykorzystanie, zastępowanie materiałami przyjaznymi środowisku). Wykaż się pomysłowością, a zostaniesz nagrodzony!
     Zdjęcia można przesyłać na adres e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 25.09.2020 r. Wszelkich informacji udzielają panie: Justyna Panasiuk i Elżbieta Szymorek.