biala wstazka logo removebg preview            Jak co roku w naszej szkole organizowana jest kampania „Biała Wstążka”, która jest największą na świecie kampanią mającą na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Jest ona prowadzona w ponad 55 krajach. Kampania została stworzona przez mężczyzn i jest przede wszystkim do nich skierowana. Ma na celu rozpoczęcie dyskusji na temat przemocy wobec kobiet oraz wspieranie działań na rzecz jej przeciwdziałania.

W ramach tegorocznej akcji odbędą się prelekcje „STOP przemocy wobec kobiet” podczas zajęć z wychowawcą. Wszystkich zachęcamy do założenia białej wstążki!

plakat-01

Akcja z okazji Światowego Dnia Życzliwości

„Im więcej ciepła i życzliwości doświadczają nasze dzieci, tym bardziej pewne i kochające stają się jako dorośli”.

Steve Biddulph

Hejt jest zjawiskiem, którego bardzo łatwo można stać się ofiarą, jak i sprawcą. Negatywne i agresywne komentarze oraz wrogość ze strony innych, pozornie anonimowych osób, mogą dotknąć nas przede wszystkim w Internecie. Jak się w tedy zachować, gdzie szukać wsparcia i jak go udzielić ofiarom hejtu? Co zrobić, gdy sprawcą jest nasze dziecko? W szukaniu odpowiedzi na te pytania, w ramach realizacji „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020” powstał animowany spot kierowany do rodziców młodzieży szkolnej.

Film animowany zawierający definicję hejtu oraz przykłady sytuacji, w których dochodzi do jego wystąpienia, a także porady co zrobić, gdy będzie się jego ofiarą lub świadkiem.

300275 removebg preview       Obchodzone 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości to polskie święto państwowe upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku po 123 latach zaborów. Z tej okazji uczniowie naszej Szkoły przygotowali plakaty upamiętniające to wydarzenie. Zachęcamy do obejrzenia prezentacji prac.

Apel Burmistrza Miasta Braniewa i Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w sprawie możliwości uzyskania przez osoby potrzebujące  wsparcia w okresie udzielania pomocy w okresie zbliżającej się zimy.

Załącznik