AKTYWNA TABLICA to kolejna edycja rządowego  programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych. Program zakładał wsparcie szkół podstawowych, w których kształcącą uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym z niepełnosprawnościami. W ramach programu został zakupiony niezbędny sprzęt i programy do pracy z uczniami wymagającymi specjalnych potrzeb kształcenia.

Nasza Szkoła otrzymała na realizację tego zadania kwotę dotacji w wysokości 35.000,00 zł.

Przedmiotem przedsięwzięcia jest wsparcie organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pozwoli urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.

W ramach otrzymanego wsparcia finansowego nasi uczniowie wzięli udział m.in.w wycieczce do Warszawy oraz Lidzbarka Warmińskiego.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury, oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3. Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 -  to  program rządowy, którego celem jest wsparcie, promocja i rozwój czytelnictwa w Polsce, kształtowanie postaw proczytelniczych, zwiększanie dostępu do wszelkich formatów książek, wzmacnianie kompetencji posługiwania się językiem ojczystym oraz roli bibliotek publicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego i centrów dostępu do kultury i wiedzy.

Nasza Szkoła otrzymała na realizację tego zadania kwotę dotacji w wysokości 12.000,00 zł.

Rozpoczęcie roku szkolnego przedszkolaków odbędzie się w piątek 01.09.2023 r. o godz. 8:30 w holu przy oddziałach przedszkolnych (wejście od ul. Konarskiego 13). Będzie to organizacyjne spotkanie dla przedszkolaków wraz z ich rodzicami.

Serdecznie zapraszamy!