ŚDK23 kwietnia przypada ustanowiony przez UNESCO Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.
W tym roku światową stolicą książki jest Tbilisi (Gruzja). Święto to jest poświęcone  promocji literatury i czytelnictwa, a także problematyce związanej z ochroną praw autorskich.

 Polski komitet ds. UNESCO podkreśla, że „książka, bardziej niż kiedykolwiek dotąd, staje się źródłem siły do przezwyciężenia przymusowej izolacji, wzmacniania więzi między ludźmi, poszerzania naszych horyzontów i pobudzania kreatywności”.

Gorąco zachęcamy do czytania

"Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach."

Marek Tuliusz Cyceron


Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „Dlaczego warto czytać książki? inspiracja pogłębianie wiedzy rozwijanie wyobraźni poprawa koncentracji gimnastyka dla mózgu redukcja stresu wzbogacanie słownictwa rozrywka rozwija empatię Anna Maciejewska realizujswojecele.pl „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyślita" -Wistawa Szymborska”