I nastał już październik.... W związku z  tym rozpoczynamy świętowanie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych... W piątek spotykamy się na Nocy Bibliotek, a dzisiaj proponujemy Wam kontynuację zabawy pt.: "Skąd ten cytat". Przeczytaj, wyszukaj i napisz na kartce tytuł książki, autora i swoje dane. Nagrody czekają:)

klasy IV-VI

,,(…) Uczniów przybywało i robiło się już ciasno. Ktoś dał sygnał, żeby iść na górę, bo tam w sali gimnastycznej ma odbyć się powitanie pierwszaków. Tłum ruszył więc schodami na trzecie piętro (…)”

klasy VII-VIII

,,(…) Grzybów było w bród: chłopcy biorą krasnolice,

Tyle w pieśniach litewskich sławione lisice (…)”

29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który powstał z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Z tej okazji uczniowie klasy VII b głośno czytali swoim młodszym kolegom i koleżankom z oddziałów przedszkolnych. Dzieci miały okazję zapoznać się z książkami: „Najwyższa wieża z książek”, „Bądź dzielny Pingwinku” i „Za dużo marchewek”.

pobrane            Za nami kolejna edycja ogólnopolskiej imprezy czytelniczej „NOC BIBLIOTEK”. Już po raz drugi wzięliśmy udział w tej akcji.

SzkolapamietaLOGOTYP       Nasza szkoła przystąpiła do akcji: "Szkoła pamięta", której pomysłodawcą jest Ministerstwo Edukacji Narodowej.

"[...] zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.[...]"

PHOTO 2019 06 11 14 41 22

Maj to miesiąc poświęcony książce i czytelnictwu. Z tej okazji w naszej szkole został zorganizowany konkurs na „Lekturę w pudełku”. Uczniowie klas czwartych i piątych chętnie wzięli w nim udział. Powstało wiele ciekawych prac. Uczestnicy konkursu wykazali się pomysłowością i znajomością omawianych lektur oraz wykorzystali różnorodne techniki.

Serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów na zebrania, które odbędą się w auli byłego Gimnazjum, o godzinie 16:30:

- oddziały I-III w środę tj. 4.09.2019 r.

- oddziały IV-VIII w czwartek tj. 5.09.2019 r.

- oddziały przedszkolne zapraszamy w środę o godzinie 13:00.