Fz2

Nasi szkolni wolontariusze nie zapominają o podopiecznych oddziału ZOL w braniewskim szpitalu.
Każde święto jest wspaniałą okazją, aby uczcić je we wspólnym gronie.
I tak, 21 stycznia, członkowie Koła udali się do szpitala, aby złożyć pacjentom życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Mit 2019 15Ostatnie dni przed feriami upłynęły uczniom klas piątych na podsumowaniu i utrwaleniu ich wiedzy na temat mitów starożytnych Greków i Rzymian. W czwartek, 17 stycznia br., uczniowie obejrzeli spektakl pt. „Ścieżkami bogów” w Braniewskim Centrum Kultury, a następnego dnia wzięli udział w „Starciu tytanów, czyli wielkim konkursie wiedzy mitologicznej”. Poszczególne klasy wybrały spośród siebie 4 osobowe drużyny oraz przedstawiciela do jury.

bezpieczneferie sl      W piątek- 18 stycznia w auli gimnazjum odbyło się spotkanie uczniów klas 0- III z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Braniewie: st. asp. Kamilem Zalewskim oraz st. asp. Markiem Czyżów.

Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci podczas zbliżających się ferii zimowych. Apel odbył się pod hasłem Jak bezpieczne i zdrowe mogą być ferie zimowe?

fonoholizm        W dniu 16 stycznia na terenie naszej Szkoły odbyła się debata dotycząca fonoholizmu. W trakcie prowadzonej przez ekspertów dyskusji, panią Justynę Bendryn-Nagórko, pedagoga z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Braniewie, i panią Małgorzatę Małachowską, uczniowie klas starszych dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat problemu