koniec roku

18.06.2019 godz. 900 MSZA ŚWIĘTA

19.06.2019 godz. 830 kl. I-III (sala gimnastyczna SP6)

19.06.2019 godz. 1000 kl. IV-VIII (sala gimnastyczna Gimnazjum nr 1)

PHOTO 2019 06 11 14 41 22

Maj to miesiąc poświęcony książce i czytelnictwu. Z tej okazji w naszej szkole został zorganizowany konkurs na „Lekturę w pudełku”. Uczniowie klas czwartych i piątych chętnie wzięli w nim udział. Powstało wiele ciekawych prac. Uczestnicy konkursu wykazali się pomysłowością i znajomością omawianych lektur oraz wykorzystali różnorodne techniki.

logo2            Nasi uczniowie zdobyli 6 medali w zawodach pływackich, które odbyły się 28 maja br.!

Zmagania pływaków przebiegały pod hasłem „Lubimy pływać” i zostały zorganizowane przez Szkołę Podstawową nr 5 i KRS Zdrowe Braniewo pod patronatem Burmistrza Miasta Braniewa Tomasza Sielickiego.

Husarz            7 czerwca br. odbyły się pokazy historyczne pt. „Złoty wiek Rzeczypospolitej. Losy Polski w XVII wieku” w sali gimnastycznej SP6.

Wszystkim uczniom, i tym z klas czwartych, i tym z klas ósmych zajęcia bardzo podobały się, ponieważ uczestnicy byli aktywnie zaangażowani. Młodzież wcielała się w role postaci historycznych, a prowadzący ciekawie opowiadali o czasach wielkich zwycięstw odnoszonych przez Polskę.

50dm195146611Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie znane jest na całym świecie jako miejsce cudownych objawień maryjnych.
Maryja ukazała się tam dwóm małym dziewczynkom, przekazując im swoje orędzie - ważne słowa dla każdego z nas.

dkk min            6 czerwca br. odbyło się ostatnie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książek w SP6 w tym składzie. Klubowicze są uczniami klasy 8c i za kilka dni opuszczą już mury szkoły. Na początku wróciliśmy jeszcze do omawianej w maju powieści pt. "Zimowa róża". Doszliśmy do wniosku, że cieszymy się, że ją przeczytaliśmy, bo pokazuje ona całkiem inną reakcję dorosłych na sytuację, w której dziecko choruje na nowotwór niż ma to miejsce w książce pt. „Oskar i pani Róża”.