grupa dzieci z opiekunami idąca drogą asfaltową

W dniach 2-4.10. br. odbył się już 46 Rajd Turystyczny "Braniewska Jesień". Celem rajdu była popularyzacja czynnego wypoczynku i różnych form turystyki oraz poznanie walorów krajoznawczych naszego regionu, a także szerzenie popularyzacji Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.


Nasi uczniowie wyruszyli na I trasę pieszą i trasę rowerową. Towarzyszyło im wielu rodziców. Trasę pieszą prowadziła Helena Kozłowska, liczyła ona ok. 10 km: Braniewo-Zawierz-Glinki-Braniewo. Trasę rowerową poprowadził Sławomir Wądołowski. Grupa rowerowa "Szybki Struś" pokonała trasę o długości 28 km: Rogity-Świętochowo-Bobrowiec-Szyleny-Zawierz-Glinki-Braniewo. Pogoda nam dopisała. Na trasach nie zabrakło turystycznych ognisk z kiełbaskami i chwil wspólnej zabawy.
Zakończenie rajdu odbyło się w niedzielne popołudnie w Braniewskim Centrum Kultury. Po spożyciu tradycyjnej grochówki wszyscy turyści spotkali się na sali widowiskowej. Tam między innymi nasze grupy rajdowe otrzymały nagrody i dyplomy, a indywidualni uczniowie zostali nagrodzeni odznakami turystycznymi przez Prezes Zarządu Oddziału PTTK w Elblągu p. Agnieszkę Banaś.
Srebrną Odznakę "Siedmiomilowe Buty" otrzymali:
Anastazja Mroczek - kl. III a
Maria Buk - kl. III a
Maciej Ronowski - kl. IV c
Popularną OTP:
Julia Balicka - kl. III a

Do zobaczenia na Braniewskiej Wiośnie
Helena Kozłowska