1 grudnia br. my - uczniowie klas czwartych z wychowawczyniami: panią Emilią Kościug i Krystyną Szakiewicz - uczestniczyliśmy w spotkaniu autorskim z dr Elżbietą Zubrzycką.

Było bardzo energetycznie! Autorka książek o emocjach, które już wcześniej przeczytaliśmy, bardzo ciekawie opowiadała nam o swoim warsztacie pisarskim. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób pisze książki, komu zawdzięcza pomysły na swoje opowiadania, a wręcz, kto „zmusza”  pisarkę do popełnienia książki. Podczas warsztatów zastanawialiśmy się w grupach nad przyjaźnią. Rozważaliśmy po co nam przyjaźnie, analizowaliśmy cechy, które powinien mieć przyjaciel oraz deliberowaliśmy nad rodzajami przyjaźni. Okazuje się, że nie wszystkie przyjaźnie są dobre!

Na zakończenie spotkania wielu z nas kupiło ostatni tytuł autorki „Mały wielki przyjaciel” i uzyskało autograf pisarki.