W piątek 06.04.2018 r. klasa VII c wzięła udział w II Braniewskich Nocnych Podchodach z Książką, gdzie reprezentowała naszą szkołę. Zabawa rozpoczęła się w SP3 im. Senatu Rzeczpospolitej Polskiej. Tam powitano wszystkich uczestników. Nie zapomniano także o pierwszej pomocy. Ratownicy medyczni przypomnieli o wszystkim, co należy zrobić, by uratować życie. Po krótkim kursie, grupa miała za zadanie rozwiązać krzyżówkę, dostała kartkę na podpisy i ruszyła w trasę podchodów.

 

Miejscem, które klasa musiała odwiedzić, było Muzeum Ziemi Braniewskiej. Sympatyczna Pani przedstawiła krótką prezentację o Kolegium Jezuitów w Braniewie i wieży Klesza. Następnie oprowadziła uczestników po muzeum. Po zebraniu podpisu grupa odwiedziła Bibliotekę Miejską, gdzie usłyszała krótki fragment książki, a zadaniem było odpowiedzieć na pytania dotyczące treści. O godzinie 21:30 klasa dotarła do Urzędu Miasta. Tam miała do wykonania zadanie. Musiała odnaleźć pięć pomieszczeń w ciągu 15 minut i zebrać podpisy w każdym z nich. Jednak, aby otrzymać podpis wszyscy musieli być razem. Ostatnim pokojem był gabinet Pani Burmistrz, która czekała na młodzież. Tam zrobiono wspólne zdjęcie i odebrano kolejny podpis.

       Następnym miejscem był Pałacyk Potocki. Grupa wyszukiwała odpowiedzi na postawione pytania w książce o historii pałacyku. Wszyscy wyszli przez piwnicę i ruszyli w stronę Komisariatu Policji. Uprzejmy policjant pokazał klasie strzelnicę, pokój przesłuchań nieletnich i dołek, czyli areszt. Po wysłuchaniu kilku ciekawostek młodzież poszła do ostatniego miejsca - na stadninę. Tam odbyło się ognisko i każdy miał chwile na zabawę. Wszystkie grupy miały do odnalezienia skarb. Po zabawie wszystkie klasy dostały statuetki i zabawa się zakończyła.

                                                                                                                                 Aleksandra i Martyna z VII c