19 kwietnia 2018 roku minęła 75 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Z tej okazji zagościły w naszej szkole żonkile jako symbol pamięci, szacunku i nadziei.

Po raz drugi nasza Szkoła wzięła udział w akcji „Żonkile” inicjowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Byliśmy jedną z wielu polskich szkół, które w ten sposób złożyły hołd powstańcom.

W tym dniu uczniowie z klas: 4b i 4d wykonali papierowe żonkile, które rozdali nauczycielom, uczniom, pracownikom szkoły i swoim rodzicom. W niektórych klasach odbyły się projekcje filmu „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943”.
Symboliczne żonkile nawiązują do postaci Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w każdą rocznicę wybuchu powstania, składał te kwiaty pod warszawskim pomnikiem Bohaterów Getta.

 

Koordynatorem projektu była pani Krystyna Szakiewicz.