Klasa VII b i c wraz z wychowawczyniami wybrała się na wycieczkę do Krakowa. Był to tydzień, w którym uroczyście obchodzono kolejną rocznicę urodzin Karola Wojtyły. W związku z tym drugiego dnia uczniowie wraz z panią przewodnik postanowili zwiedzić w Krakowie miejsca, które odegrały ważną rolę w życiu patrona naszej szkoły. Uczestnicy wycieczki zobaczyli m.in.: Katedrę Wawelską, gdzie w Kaplicy, w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich Karol Wojtyła był wyświęcony na księdza oraz krypty, w których odprawił pierwszą mszę. Następnie budynki najstarszej polskiej uczelni, gdzie studiował polonistykę na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Duże wrażenie na zwiedzających wywarł Kościół św. Franciszka z Asyżu oraz Pałac Biskupi, który znajduje się przy ulicy Franciszkańskiej 3 ze słynnym oknem. W tym miejscu przez wiele lat przemawiał święty Jan Paweł II do wiernych:,, mądrze, zabawnie i zawsze z sercem. I to serce tam zostało”.