W piątek, 8 czerwca naszą Szkołę odwiedziły dzieci z przedszkola Stokrotka wraz ze swą wychowawczynią, Panią Dittą Kowalczyk. Gospodarzami spotkania byli uczniowie klasy Ib. 

Spotkanie rozpoczęło się w Auli Pacyny gdzie pierwszaki zaprezentowały swoim młodszym kolegom i koleżankom krótki pa cynkowo - kukiełkowy montaż słowno - muzyczny pt. „Literkowe ZOO”. W montażu wykorzystali wiersze ze zbioru Jana Brzechwy oraz piosenki z cyklu „Śpiewające głoski”. Przedszkolaki miały także możliwość spróbowania swoich sił w zabawach pacynkowych. Później pierwszaki zaprosiły młodszych kolegów do swojej sali lekcyjnej, gdzie przyszli adepci naszej Szkoły, mogli usiąść w ławkach i spróbować swoich możliwości w grach edukacyjnych z wykorzystaniem tablicy multimedialnej.

Zakończeniem wspólnie spędzonych chwil stał się „cukierkowy” poczęstunek.