9 czerwca w Amfiteatrze Miejskim,w ramach IV Braniewskich Dni Recyklingu, odbył się Recyklingowy Turniej Szkół. W turnieju wzięły udział trzy braniewskie szkoły: SP6,SP5, SP3.
Celem turnieju było propagowanie selektywnej zbiórki odpadów, prowadzenie edukacji ekologicznej, poszerzanie wiedzy na temat recyklingu i ekologii.


Turniej składał się z trzech etapów. Pierwszy etap to zbiórka elektroodpadów w szkole, która trwała od maja do 08 czerwca. Kolejne etapy to konkurs wiedzy i pokaz mody ekologicznej na scenie Amfiteatru Miejskiego. W konkursie wiedzy wzięła udział 5-cio osobowa drużyna w składzie:Radosław Sobieski,Bartłomiej Kołakowski, Jakub Radziwiłowicz z kl. Vc, Kacper Karny Vb, Szymon Brewczak VI b. W konkursie wiedzy uczniowie zdobyli I miejsce. Opiekun drużyny- p. Elżbieta Szymorek. Czternastu uczniów z klas 0-III wraz z opiekunami p. Leną Kozłowską, p. A. Kaczmarzewską, p. Dorotą Pękalą,p. Ireną Fedirko, p. Moniką Olszowy, p. Haliną Zdanowicz przygotowało pokaz mody ekologicznej pod hasłem „ W drodze do niepodległej”. Kreacje wykonane zostały z surowców wtórnych. Dzieci w pokazie zajęły II miejsce.

 

W Recyklingowym Turnieju Szkół nasza szkoła zajęła II miejsce.


Szkolny koordynator turnieju Elżbieta Szymorek