Pasowanie 2018 1016 października 2018 w Szkole Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II
w Braniewie, od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Tego dnia miała nastąpić bowiem uroczystość PASOWANIA pierwszaków.

W odświętnych strojach, w granatowych biretach na głowach, uczniowie klas pierwszych rozpoczęli uroczystość staropolskim tańcem - Polonezem. Następnie dyrektor szkoły, pan Marek Czapliński, powitał rodziców, krewnych, nauczycieli uczniów, a szczególnie serdecznie klasy pierwsze, którym "oddał głos". Dzieci wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne. Wykazały się też znajomością liter i umiejętnością liczenia, a także koleżeństwem podczas wykonywania zadań - to dowód, że są gotowe do sumiennej pracy w szkole.

Do przygotowania uroczystości włączyli się chętnie uczniowie klasy VI b. Ola Drozd i Wojtek Wa

silewski doskonale poprowadzili tę wyjątkową dla pierwszaków
i ich rodziców uroczystość. Po części artystycznej przygotowanej przez uczniów klas trzecich, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszaki ślubowały, że będą dobrymi Polakami, będą godnie reprezentować SP6, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania, dyrektor szkoły pan Marek Czapliński i wicedyrektor pani Magdalena Czubaszek dokonali symbolicznego pasowania . „Pasuję Cię na ucznia" - mówił pan dyrektor, dotykając piórem ramion swoich podopiecznych, a z rąk wychowawczyń: pani Marii Atkielskiej – kl Ia, pani Doroty Pękali - kl.Ib, pani Teresy Dryki - kl.Ic, uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie oraz zorganizowali "słodkie" przyjęcie.

Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.  Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie, długie lata szkolne.

Pasowanie_2018
Pasowanie_2018_1