GOBLUE16 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Tego dnia rozpoczęliśmy nasze działania. Na godzinach wychowawczych uczniowie, po omówieniu I wyjaśnieniu z wychowawcami czym jest tolerancja, czemu służy i jaką rolę pełni w naszym życiu, wykonali plakaty związane z tematem. Można je podziwiać na korytarzach szkolnych.

Kolejnym ważnym dniem był 20 listopada - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci
i ich prawa. Tegorocznym hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka UNICEF było GoBlue, dlatego ten kolor królował tego dnia w naszej szkole.

21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jak obchodzić ten dzień? Aby włączyć się w obchody tego święta wystarczy się uśmiechnąć i być uprzejmym dla innych. W naszej szkole samorząd uczniowski wystawił skrzynkę, do której można było wrzucić kartki z pozdrowienia dla uczniów i nauczycieli. Przesłanie akcji jest proste- bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pozytywna energia, którą przekazujemy innym, wraca do nas z nawiązką!

Podsumowaniem Tygodnia Tolerancji była audycja w Radiu 6.

GOBLUE