W związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę oraz z potrzeby podkreślenia jej ważności grupa ponad 100 nauczycieli języka angielskiego z różnych szkół opracowała projekt "I'm proud to be Polish - 100 kartek na 100-lecie odzyskania niepodległości". Część z nich uczestniczyła w projekcie eTwinning pod tym samym tytułem, czego potwierdzeniem jest certyfikat dostępny pod adresem TUTAJ.

            Udział w akcji to wyjątkowa lekcja języka obcego, geografii, historii oraz świetna odskocznia od preferowanych obecnie form współczesnej komunikacji. Pocztówki czy listy wysyłamy coraz rzadziej, wielu uczniów właśnie dzięki temu projektowi dowiedziała się, że znaczek należy... polizać, aby go przykleić.

            Nasza szkoła również brała udział w projekcie i w ten sposób uczniowie upamiętnili poświęcenie milionów Polaków w drodze do odzyskania niepodległości. Przy wsparciu nauczycieli języka angielskiego uczniowie klas 1a, 1c, 2c, 4a, 5b, 5c, 5d, 6b i 7b stworzyli oraz rozesłali kartki z pozdrowieniami do stu szkół w stu miastach Polski. Nasi uczniowie pokazali, że Polacy potrafią czcić święta narodowe w sposób niosący pozytywne przesłania, a także promowali w ten sposób szkołę oraz miasto, ponieważ pozdrowienia zawierały również krótką informację o nadawcy oraz miejscowości.

            Dodatkowo ważnym aspektem projektu było promowanie i doskonalenie umiejętności komunikacji w języku angielskim, ponieważ kartki zawierały informacje jedynie w języku angielskim.

            Projekt w niecodzienny sposób połączył ze sobą szkoły w całej Polsce. Przy sali 15G nadal można obejrzeć przysłane do naszej szkoły kartki. 30 listopada otrzymaliśmy ostatnią kartkę pocztową i tym samym oficjalnie zamykamy projekt.

001
002