M Prus 7„Mistrzem być!” – pod takim hasłem przebiegło wczorajsze spotkanie uczniów SP6 z Marcinem Prusem, byłym reprezentantem Polski w siatkówce, obecnie ambasadorem Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Pan Marcin w rozmowie z młodzieżą zwracał przede wszystkim uwagę na to, iż trzeba mieć marzenia i je realizować. Podkreślał też fakt, iż każdy z nas jest odpowiedzialny za swoje życie, że bardzo istotne jest podejmowanie odpowiedzialnych decyzji i „trzymanie życia we własnych rękach”.

Na swoim przykładzie przekonywał słuchaczy, iż warto pokonywać trudności i dążyć do wybranego celu. On sam rozegrał 97 meczów z orzełkiem na piersi, zdobył mistrzostwo Europy i świata juniorów. Ma na koncie liczne sukcesy klubowe. Z Mostostalem Azoty Kędzierzyn-Koźle cztery razy wygrywał mistrzostwa Polski. W 1997 roku podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Bahrajnie został wybrany najlepszym zawodnikiem.

Podczas rozmowy mistrz siatkówki wskazywał interlokutorom, jak ważny jest szacunek okazywany drugiej osobie.

Wszyscy zainteresowani otrzymali od pana Marcina autografy i zrobili sobie
z nim zdjęcia. A dziewczyny z Akademii Siatkówki rozegrały z mistrzem kilka podań 
J

 

M_Prus (6)
M_Prus (3)
M_Prus (4)
M_Prus (2)
M_Prus (1)
M_Prus (10)
M_Prus (9)
M_Prus (8)
M_Prus (7)
M_Prus (5)