Drukuj

kredki kolory pixabayW minionym roku uczniowie naszej Szkoły brali udział w akcji charytatywnej Kredkobranie. Celem akcji,  zorganizowanej przez Fundację Ignatianum oraz Stowarzyszenie Korzenie, działające przy Akademii Ignatianum w Krakowie, jest pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na obszarze Kresów dawnej Rzeczypospolitej poprzez zbiórkę dla nich przyborów szkolnych i materiałów plastycznych.

Dary trafiły do szkół na Białorusi, Litwie i Ukrainie – głównie do polskich szkół oraz placówek, w których uczą się polskie dzieci. Kredkobranie, ze względu na obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, odbywało się pod hasłem „100 uśmiechów na Stulecie”.

            Akcja miała pokazać zamieszkującym poza granicami Rzeczypospolitej młodym kresowym rodakom, że ich przyjaciele z „Macierzy” pamiętają o nich i w miarę swoich możliwości chcą im pomóc. Uczniowie naszej Szkoły aktywnie włączyli się do akcji, gromadzili dary i przekazali je fundacji w Krakowie. Pragnęli, aby w tym symbolicznym roku – sto lat po odzyskaniu przez Polskę niepodległości – także na twarzach dzieci na Kresach- pojawił się uśmiech.

Szkoła_Kredkobranie