IMG 8533Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły Amelia Świokło z klasy 4d oraz Karolina Krzemińska z klasy 7b zostały wyróżnione w „Wojewódzkim Konkursie na Niemiecki Kalendarz Adwentowy”. Uczennice wraz z panią Marzeną Ronowską otrzymały zaproszenie i reprezentowały naszą szkołę podczas uroczystej gali wręczenia nagród, która odbyła się 19.12.2018 roku w Publicznej Szkole SPSK w Elblagu.

Do konkursu przystąpiło ponad 70 szkół z województwa warmińsko-mazurskiego oraz pomorskiego, konkurencja była duża, jednak naszym uczennicom udało się, wprawdzie nie zdobyły głównych nagród, ale ich kalendarze zostały wyróżnione. Program Gali Konkursu był niezwykle interesujący: organizatorzy przygotowali prezentację dotyczącą zwyczajów bożonarodzeniowych w Niemczech, śpiewano kolędy, zaprezentowano również Jasełka w języku niemieckim. Salę, w której odbywała się uroczystość, ozdabiały przepiękne kalendarze wykonane przez uczestników konkursu. Wszystko wprowadziło zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój.

Uczennicom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku.

                                                                                                           M. Ronowska  

IMG_8527
IMG_8554
IMG_8533
IMG_8564
IMG_8567
IMG_8576
IMG_8573