bezpieczneferie sl      W piątek- 18 stycznia w auli gimnazjum odbyło się spotkanie uczniów klas 0- III z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Braniewie: st. asp. Kamilem Zalewskim oraz st. asp. Markiem Czyżów.

Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci podczas zbliżających się ferii zimowych. Apel odbył się pod hasłem Jak bezpieczne i zdrowe mogą być ferie zimowe?

Na pierwszą część spotkania- uczniowie klasy II a (wych. A. Kaczmarzewska) i II c (wych. I. Fedirko) oraz dzieci z grupy przedszkolnej 0 a (wych. M. Olszowy) przygotowały program artystyczny dotyczący bezpieczeństwa i zdrowia uczniów rozpoczynających zimowy odpoczynek. Przypomnieli zasady ruchu drogowego oraz warunki bezpiecznej zabawy w domu i na podwórku. Następnie głos zabrał pan Kamil Zalewski, który w ramach powtórzenia i utrwalenia przedstawionych wiadomości - zadawał dzieciom pytania i zagadki tematycznie związane z bezpieczeństwem podczas zabaw. Za prawidłową odpowiedź- odpowiadający uczniowie otrzymywali brawa od swoich rówieśników, a pan Kamil- nagradzał dzieci upominkami. Niespodzianki przygotowała pani psycholog Magdalena Jędrzejewska. Na zakończenie spotkania panowie policjanci życzyli dzieciom dużo wspaniałej, bezpiecznej zabawy.

Obraz 018
Obraz 024