logo na niebiesko dla autyzmus0     W dniach 01-06.04.2019r. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Braniewie w ramach obchodu Światowego Dnia Świadomości Autyzmu ogłosiła akcję „Braniewo na niebiesko”. 

Uczniowie naszej szkoły na lekcjach wychowawczych dowiedzieli się, czym jest autyzm. Wykonywali plakaty, tworzyli prezentacje związane z tematyką autyzmu. 

Dzień 2 kwietnia został wybrany przez Samorząd Uczniowski jako dzień niebieski. Cała społeczność naszej szkoły przyłączyła się do akcji. Tego dnia wszyscy uczniowie  oraz nauczyciele ubrani byli na niebiesko. Każdy "niebieski" uczeń był zwolniony z odpytywania, klasówek i kartkówek. Szyby w oknach naszych sal lekcyjnych były udekorowane na niebiesko. 

 

Specjalnie na ten dzień wprowadzone zostały “ciche dzwonki”. To nauczyciele, a nie głośne dzwonki, informowali o zakończeniu przerwy oraz lekcji za pomocą tabliczek z kolorowymi dzwonkami.

 
autyzm_3a
autyzm_5a
autyzm_8a
autyzm_7a
autyzm_6a
autyzm_4a
autyzm_2a
autyzm_1a