bibkon11            9 maja br. nasza Szkoła, podczas przerw międzylekcyjnych, włączyła się w Ogólnopolską akcję „ IV Przerwa na czytanie”.

Zanim spotkaliśmy się na boisku szkolnym, zespół koordynujący akcję, dwa tygodnie wcześniej poinformował wychowawców o celu ogólnopolskiej kampanii. Zadaniem wychowawców było przygotowanie uczniów swoich klas do udziału w przedsięwzięciu. Dzieci samodzielnie decydowały o wyborze ulubionych książek, które będą czytały.  Różnorodność przesłań, jakie niesie ze sobą książka, podkreślała wielobarwność kartek.

9 maja br. cała społeczność szkolna sformowała na boisku kontur otwartej książki. Na lewej kartce- dzieci zbudowały z siebie napis- „czytamy”, zaś po prawej stronie- zostały utworzone strefy czytania dla dzieci oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III. Zaaranżowane, przez najmłodszych uczniów, przestrzenie były ilustracjami czytanych książek przez dzieci. Po prawej stronie pojawiły się: zaczarowany kwiat, krasnoludki, promyki słońca i kropelki wody. Do współpracy zaprosiliśmy dwie klasy gimnazjalne, których uczniowie razem z nami utworzyli zarys książki.

DSC_2563
DSC_2573