ort     10 maja br. w Szkole Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Złote ó”. Wzięło w nim udział 19 uczniów z pięciu szkół powiatu braniewskiego. Tekst dyktanda, jak co roku, przygotowała pani Marlena Derlukiewicz- konsultantka ds. języka polskiego Warmińsko- Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu.

W tym roku największych trudności, uczestnikom zmagań ortograficznych, przysporzyła pisownia wyrazu „chyży” w znaczeniu m. in.: prędki, szybki, energiczny. Tylko jedna osoba w zapisie tego słowa nie popełniła błędu!

            Prace sprawdzały zaprzyjaźnione ze Szkołą bibliotekarki z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Braniewie: Bożena Kruszczyńska i Małgorzata Mackiewicz.

Mistrzami ortografii zostali:

kl. IV- Małgorzata Baniecka, SP3 Braniewo (nauczyciel języka polskiego- Kamila Siejko),

kl. V- Wiktoria Szwedko, SP6 Braniewo (nauczyciel języka polskiego- Krystyna Szakiewicz),

kl. VI- Eliza Misiewicz, SP6 Braniewo (nauczyciel języka polskiego- Marta Serocka),

kl. VII- Hubert Leszczyński, SP6 Braniewo (nauczyciel języka polskiego- Renata Pisarska-Giecewicz),

kl. VIII- Joanna Miszta, SP5 Braniewo (nauczyciel języka polskiego- Genowefa Jarmoła).

           Laureaci zostali nagrodzeni przepięknie wydanymi słownikami ortograficznymi oraz „złotymi” dyplomami. Pozostali uczestnicy również otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nagrody ufundowała Rada Rodziców, a o słodki poczęstunek zadbali właściciele Piekarni Warmińskiej.

            Ponadto, w tym roku po raz pierwszy, została przyznana nagroda w kategorii- kaligrafia, którą ufundowała pani Anna Ławrukajtis. Najładniejszą pracą okazało się dyktando napisane przez Zosię Lachowicz ze SP3.

            Dziękujemy, a zwycięzcom i ich nauczycielkom gratulujemy!

 

DSC_2622
DSC_2628
DSC_2634
DSC_2589
DSC_2586
DSC_2630
DSC_2591
DSC_2593