Skąd ten cytat

 Drodzy uczniowie!

            W maju otrzymałyśmy bardzo wiele poprawnych odpowiedzi, więc zdecydowałyśmy, iż damy Wam jeszcze jedną, ale już ostatnią, szansę na dodatkowe szóstki z języka polskiego. Na prawidłowe odpowiedzi czekamy do 10 czerwca do godz. 900 Zapraszamy do zabawy

Klasy VII-VIII

(…),,Hałas ciągnika głuszy wszystkie inne dźwięki. Traktorzysta poprawia się na wysokim siodełku i mówi coś do umazanego smarem pomocnika, który stoi za nim. Śmieją się. Nagle zaczyna dziać coś niezwykłego: twarze krzepną, w oczach zjawia się wyraz przerażenia, krzyczą na całe gardło jakieś słowa, których nikt nie słyszy, pokazują rękami coś, co się dzieje na szosie przed nimi, a za plecami patrzących na traktor chłopców (…)”

Klasy IV-VI

(…),,Podręczniki postanowiłem sprzedać w komisie szkolnym. Nie wezmę za nie dużo. Obok bowiem tekstu zatwierdzonego do nauczania przez Ministerstwo Oświaty znalazła się tam moja radosna współtwórczość, która-jak dotąd- nie znajduje właściwego zrozumienia u pedagogów (…)”