dkk min            6 czerwca br. odbyło się ostatnie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książek w SP6 w tym składzie. Klubowicze są uczniami klasy 8c i za kilka dni opuszczą już mury szkoły. Na początku wróciliśmy jeszcze do omawianej w maju powieści pt. "Zimowa róża". Doszliśmy do wniosku, że cieszymy się, że ją przeczytaliśmy, bo pokazuje ona całkiem inną reakcję dorosłych na sytuację, w której dziecko choruje na nowotwór niż ma to miejsce w książce pt. „Oskar i pani Róża”.

            Następnie delektowaliśmy się specjalnym tortem i wspominaliśmy… Zaczęliśmy uczęszczać na DKK 3 lata temu, a naszą pierwszą lekturą była pozycja pt. „Mój pies bezdomny", do tej powieści zrobiliśmy nasze pierwsze lapbooki… Zaczęliśmy zastanawiać się nad tym, co dało nam członkostwo w DKK. I… okazało się, iż Kasia- zaczęła w ogóle czytać, a Ola nabrała umiejętności wypowiadania się, Emilka i Martyna stwierdziły, iż nabrały pewności i przekonania, że o książkach można ciekawie rozmawiać. To samo potwierdziła Hania, która powiedziała, iż spotkania w ramach DKK pokazały, że książki mogą być tematem interesującej dysputy. Oskar dodał, iż wykorzystał znajomość dodatkowych lektur w swoich zmaganiach w konkursach polonistycznych. A Przemek podsumował, że zawsze dobrze bawiliśmy się w swoim towarzystwie, próbowaliśmy pierwszych wypieków dziewczyn:) Powspominaliśmy również zabawę z filmem, pierwszym nakręconym w SP6, przez naszą ekipę. Oskar pochwalił się, iż nasze dzieło w konwencji manekin challenge ma na jego kanale YouTube najwięcej wyświetleń:)

            Wymieniając tytuły przeczytanych książek w ramach DKK, jednogłośnie okrzyknęliśmy powieść pt. Oro” - NAJLEPSZĄ KSIAŻKĄ DKK 2016-2019. Martyna i Kasia wspomniały jeszcze o "Wyspie mojej siostry", a najtrudniej czytało się powieść Emilly Barr pt. "Jedyne wspomnienie Flory Banks".

ORO_10_01_2017 (3)
DKK_2019_1
DKK_2019
Moj pies bezdomny_lapbook (1)
Lapbooki (3)
ORO_10_01_2017 (9)