Drukuj

logo            Za nami kolejna edycja ogólnopolskiej imprezy czytelniczej „NOC BIBLIOTEK”. Już po raz drugi wzięliśmy udział w tej akcji.


            4 października 2019 roku o godz. 19.00 ponad 40 uczniów z klas piątych, szóstych i ósmych stawiło się w auli SP6. Na początku spotkania poznaliśmy wiersz Zbigniewa Herberta pt.: „Pudełko zwane wyobraźnią”, bo po pierwsze: wyobraźnia to „cecha, właściwa jedynie ludziom, która sprawia, że każdy z nas, jeśli tylko chce, może we własnej fantazji stworzyć sobie taki świat, za jakim tęsknimy”. Po drugie: tego wieczoru rozpoczęliśmy świętowanie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, a hasło tegorocznych obchodów brzmi: „Wyobraź sobie…”. Po trzecie: hasło przewodnie tegorocznej NOCY BIBLIOTEK to: „Znajdźmy wspólny język”, a czyż wyobraźnia, nie ułatwia nam „dogadania się”??? Następnie pięknie przepisaliśmy ten wiersz na specjalnie dedykowanej papeterii pt.:„Podaruj wiersz”. Później zamieniliśmy aulę w salę kinową i z ogromnym zainteresowaniem obejrzeliśmy film pt. „Ptyś i Bill”. Przygody rudzielców: chłopca- Ptysia i spaniela- Billa spodobały się również i panu dyrektorowi, który nas odwiedził. Po seansie był konkurs dotyczący filmu. Najwięcej poprawnych odpowiedzi udzielił Igor z 8a i on wygrał fantastyczną poduchę, którą wręczyła mu pani wicedyrektor. A na sam koniec czekały nas warsztaty komiksowe. W grupach tworzyliśmy komiks związany z bohaterami obejrzanego filmu. Ci, którzy skończyli rysować przygody Ptysia i Billa, tańczyli. Oczywiście- belgijkę

            To było bardzo udane spotkanie. Wszystkim podobał się film, ale także i warsztaty komiksowe. Czekamy, aby w następnym roku podczas NOCY BIBLIOTEK spędzić w szkole już całą noc;)

 

IMG_6036 (1)
IMG_6044 (1)
IMG_6033 (1)
IMG_6016 (1)
IMG_6014 (1)
IMG_6002 (1)
IMG_6004 (1)
IMG_5997 (1)
IMG_5996 (1)
IMG_6021 (1)
IMG_6026 (1)
IMG_6035 (1)