26 września został ogłoszony w 2001 roku przez Radę Europy Europejskim Dniem Języków. Świętowaliśmy również i My!
Z tej okazji przez cały tydzień na lekcjach języków obcych uczniowie poznawali ciekawostki na temat różnych języków i krajów, rysowali flagi, rozwiązywali rebusy, itd. Najbardziej jednak podobało się im śpiewanie piosenki "Panie Janie" w języku angielskim, niemieckim i francuskim.

 

Zaśpiewaliśmy ją wszyscy razem 5 października 2015 r. podczas spotkania w Auli Pacyny, które było podsumowaniem naszej pracy. Reprezentanci poszczególnych klas zaprezentowali nam wybrane kraje, m.in. flagi, nazwy stolic, zwyczaje, a także wyrażenia w danym języku. W tym miejscu serdecznie dziękujemy wychowawcom klas, którzy bardzo pomogli uczniom w przygotowaniu prezentacji, szczególnie w selekcji informacji.Po "super-mega-ekspresowym konkursie" nt. ciekawostek dotyczących języków i krajów nastąpiło pożegnanie wierszem, który dedykujemy wszystkim uczniom naszej szkoły:

Znajomość języka obcego daje wiele możliwości,
z nim łatwiej się porozumieć, nawiązać nowe znajomości.
W obcym kraju na lotnisku, na ulicy, w sklepie czy urzędzie,
On pomocą Twoją zawsze będzie.
Moi drodzy, warto pomyśleć o swojej przyszłości
I uczyć się języków - jeśli nie z ochoty - to z konieczności.
Kto naukę języka na później odkłada,
ten nie nauczy się nim dobrze władać.
Życzymy Wam sukcesów w nauce i wiele wytrwałości
w rozwijaniu językowych umiejętności.