podium        20 maja br. odbyły  się Mistrzostwa powiatu braniewskiego w trójboju lekkoatletycznym szkół podstawowych. Trójbój lekkoatletyczny składa się z trzech konkurencji: biegu na 60 metrów, skoku w dal ze strefy oraz rzutu piłeczką palantową. W zawodach uczestniczyły 4 zespoły dziewcząt i 5 drużyn chłopców z czterech szkół powiatu braniewskiego. Turniej odbył się na stadionie miejskim w Braniewie. Jego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II w Braniewie.

ort     10 maja br. w Szkole Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Złote ó”. Wzięło w nim udział 19 uczniów z pięciu szkół powiatu braniewskiego. Tekst dyktanda, jak co roku, przygotowała pani Marlena Derlukiewicz- konsultantka ds. języka polskiego Warmińsko- Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu.

bibkon11            9 maja br. nasza Szkoła, podczas przerw międzylekcyjnych, włączyła się w Ogólnopolską akcję „ IV Przerwa na czytanie”.

Zanim spotkaliśmy się na boisku szkolnym, zespół koordynujący akcję, dwa tygodnie wcześniej poinformował wychowawców o celu ogólnopolskiej kampanii. Zadaniem wychowawców było przygotowanie uczniów swoich klas do udziału w przedsięwzięciu. Dzieci samodzielnie decydowały o wyborze ulubionych książek, które będą czytały.  Różnorodność przesłań, jakie niesie ze sobą książka, podkreślała wielobarwność kartek.

4cadd57eb299f8.608684301286460798     Z okazji 735. rocznicy nadania Braniewu praw miejskich, uczniowie klas IV - VIII wykonali albumy " Moje miasto - Braniewo". Z otrzymanych prac została przygotowana wystawa pod tym samym tytułem. Serdecznie zapraszamy do oglądania przepięknych albumów dotyczących naszego miasta.

miłosierdzie5

Braniewska Fundacja Pomocy Rodzinie zaproponowała uczniom naszej szkoły udział w akcji charytatywnej "MY DLA INNYCH."
Akcja polegała na pozyskaniu używanej odzieży, książek, zabawek itp.

miłosierdzie2W okresie Wielkiego Postu, jednym z podstawowych zadań, jest jałmużna, czyli wspieranie wszystkich, potrzebujących pomocy.