WITO SZKOY 7Już 40 lat minęło od chwili, kiedy to na Stolicy Piotrowej, zasiadł jedyny do tej pory w historii papież Polak-Jan Paweł II.

Jak co roku, 16 października, obchodziliśmy Święto Szkoły, aby uczcić naszego wybitnego patrona. W kościele św. Antoniego została odprawiona uroczysta msza święta w intencji całej społeczności szkolnej, podczas której dzieci zaprezentowały montaż słowno - muzyczny, poświęcony osobie Jana Pawła II. Refleksyjne teksty poezji papieża i fragmenty jego wspomnień, przeplatały się z żywiołem radości, zawartym w pieśniach chóru wielkich serc dziecięcych.

,,Niech nasza droga będzie wspólna...'' - niech ta prośba papieża prowadzi całą wspólnotę szkolną przez kolejny rok nauki i rzetelnej pracy.

Kto zna księgę Biblii ? Co o niej wiemy? To sprawdzili uczniowie klas IV - VI, którzy wzięli udział w konkursie multimedialnym: ,,Biblia - księga życia.''

11 października 2018 roku sala nr 1 zapełniła się dziećmi, dzierżącymi w dłoniach telefony komórkowe, za pomocą których rozwiązywali test.

Do rozwiązania było ponad 90 pytań o różnym stopniu trudności. Atmosfera panowała gorąca, gdyż miejsca na podium zmieniały się w każdej sekundzie.

Oskar Wachek, uczeń klasy VIII c, 10.10.2018 wziął udział w telewizyjnym „Wielkim Teście o Internecie”

i zajął… trzecie miejsce w Polsce.

Do Oskara trafił robot edukacyjny, który ufundował Państwowy Instytut Badawczy NASK.

Wielkie brawa!!!

so

SU       11 października odbyły się wybory do SU, które w głosowaniu tajnym, bezpośrednim

i powszechnym wyłoniły samorządową reprezentację szkoły. Każdy uczeń oddał swój

głos na karcie wyborczej na jednego z kandydatów spośród uczniów i nauczycieli.

Po przeliczeniu głosów przez komisję wyborczą wyłoniony został skład Samorządu Uczniowskiego:

• Karolina Świokło
  • Paweł Szumert
  • Aleksandra Obuchowicz
  • Janek Żachowski
  • Wojtek Wasilewski
  • Aleksandra Bądkowska
  • Kuba Bartosiak

Opiekunem SU została pani Marta Limanowska.