W szkolnym projekcie edukacyjnym pt. „Deutsche Küche”, który trwał od 15 lutego do 17 maja 2017 r. brała udział pięcioosobowa grupa uczniów uczęszczających na zajęcia koła języka niemieckiego, w składzie: Jakub Bartosiak z klasy VI „b”, Hanna Hrycyna, Emilia Ossowska, Martyna Sieradocha i Weronika Sikut z klasy VI „c”, zaś jego koordynatorem była nauczycielka języka niemieckiego Aleksandra Mateja. 

 

Głównymi celami projektu były: poznanie nawyków żywieniowych naszych zachodnich sąsiadów oraz typowych niemieckich potraw, poszerzenie słownictwa związanego z tematyką kulinarną, rozbudzanie zainteresowania dziedzictwem kulturowym Niemiec oraz kształcenie postaw szacunku i tolerancji wobec innych kultur, doskonalenie umiejętności językowych i twórczych oraz posługiwania się technologią informacyjną i multimedialną.

Uroczyste podsumowanie projektu nastąpiło 24 maja 2017 r., przybierając formę spotkania kulinarnego poprowadzonego przez uczniów dla swoich kolegów z klasy. Szóstoklasiści zaprezentowali efekty swojej pracy projektowej, wykorzystując przy tym:

- prezentację multimedialną pt.: „Deutsche Küche”,

- własną książkę kucharską, zawierającą przepisy popularnych dań kuchni niemieckiej w języku niemieckim i polskim,

- film kulinarny,

- dekorację ścienną w postaci plakatów,

- tekst niemieckiej piosenki.

 

W ramach projektu edukacyjnego „Deutsche Küche” uczniowie wzięli udział w  XIII edycji ogólnopolskiego konkursu „DaF-Kenner kochen”. Zadanie konkursowe polegało na nagraniu krótkiego filmu kulinarnego, prezentującego przygotowanie wybranej potrawy kuchni niemieckiej. Wybór padł na sałatkę ziemniaczaną, czyli Kartoffelsalat.

Podczas spotkania nie mogło rzecz jasna zabraknąć degustacji typowych dań kuchni niemieckiej, przyrządzonych przez szóstoklasistów. Na stołach pojawiły się takie specjały, jak: wspomniana sałatka ziemniaczana (Kartoffelsalat), tort szwarcwaldzki (Schwarzwälder Kirschtorte), strucla jabłkowa (Apfelstrudel), kisiel z czerwonych owoców (Rote Grütze) oraz lubiane przez wszystkich żelki HARIBO.

Dzięki udziałowi w tym szkolnym projekcie uczniowie nie tylko podzielili się swoją wiedzą ze swoimi rówieśnikami, ale również nauczyli się tak samodzielnie planować działania, aby móc odpowiedzialnie wywiązywać się z powierzonych im prac. Można śmiało rzec, że był to bardzo apetyczny projekt.

koordynator projektu – Aleksandra Mateja

 

 

Projekt Deutche Kuchen (1)
Projekt Deutche Kuchen (2)
Projekt Deutche Kuchen (3)
Projekt Deutche Kuchen (4)
Projekt Deutche Kuchen (5)
Projekt Deutche Kuchen (6)
Projekt Deutche Kuchen (7)
Projekt Deutche Kuchen (8)
Projekt Deutche Kuchen (9)
Projekt Deutche Kuchen (10)
Projekt Deutche Kuchen (11)
Projekt Deutche Kuchen (12)
Projekt Deutche Kuchen (13)
Projekt Deutche Kuchen (14)
Projekt Deutche Kuchen (15)
Previous Next Play Pause

 

 

Poniżej prezentacja „Deutsche Küche”oraz nasza książka kucharska (pobierz książkę)

 

 

Prezentacja Deutche Kuchen (1)
Prezentacja Deutche Kuchen (2)
Prezentacja Deutche Kuchen (3)
Prezentacja Deutche Kuchen (4)
Prezentacja Deutche Kuchen (5)
Prezentacja Deutche Kuchen (6)
Prezentacja Deutche Kuchen (7)
Prezentacja Deutche Kuchen (8)
Prezentacja Deutche Kuchen (9)
Prezentacja Deutche Kuchen (10)
Prezentacja Deutche Kuchen (11)
Prezentacja Deutche Kuchen (12)
Prezentacja Deutche Kuchen (13)
Prezentacja Deutche Kuchen (14)
Prezentacja Deutche Kuchen (15)
Prezentacja Deutche Kuchen (16)
Prezentacja Deutche Kuchen (17)
Prezentacja Deutche Kuchen (18)
Prezentacja Deutche Kuchen (19)
Prezentacja Deutche Kuchen (20)
Previous Next Play Pause